Alle bedrifter med over 10 ansatte skal ha verneombud. Her finner du en oversikt over verneombudskurs over hele landet. Områder man lærer om på slike kurs inkluderer; Arbeidsmiljøloven, HMS, internkontrollforskrifter, sykefraværsarbeid, ulykkesforebyggende arbeid osv. Mange kurstilbydere skreddesyr opplæring for din bedrift. Ta kontakt med oss hvis trenger hjelp med å sette deg i kontakt med noe som passer for deg.
HMS-Kurs for verneombud på nett gir verneombud og medlemmer av Arbeidsmiljøutvalget (AMU) opplæringen som er nødvendig for at de skal kunne utføre sine verv på en forsvarlig måte.
Vi tilbyr HMS grunnkurs som e-læring. HMS-arbeid er viktig for at bedrifter og arbeidstakere skal kunne ivareta et godt arbeidsmiljø, samt sikre kontinuerlig forbedring. Våre kurs dekker lovens krav til opplæring av verneombud, medlemmer av AMU og ledere. Kurset kjøres live fra Trøndelag.
Vi har utviklet et Verneombudsforum – Din digitale møteplass for verneombud! Å være verneombud er en viktig og ansvarsfull rolle. Verneombud er en nøkkelperson for å sikre et trygt og godt arbeidsmiljø – men det er ikke alltid like lett å vite hvor man skal hente støtte og faglig påfyll.
40 timers grunnopplæring for verneombud og AMU medlemmer i HMS
Vi tilbyr HMS-kurs for verneombud som nettkurs
Vi tilbyr 40 timers nettbasert kurs for verneombud og AMU. Kurset vårt er en kombinasjon av nettbasert opplæring og klasseromsundervisning, for å gjøre det enklere for deg å frigjøre tid og ressurser til å delta. Kurset utgjør totalt 40 timer.
Vi tilbyr nettbasert grunnkurs HMS. Grunnkurset er for små virksomheter eller virksomheter med lav risiko, hvor det er avtalt kortere HMS-opplæring enn det et 40t kurs tilbyr. Dette kan arbeidsgiver vurdere selv men opplæringen må fortsatt være tilstrekkelig for å ivareta sikkerheten i virksomheten.
Vi tilbyr arbeidsmiljøutdanning grunnkurs for verneombud som virtuelt klasserom. Dette grunnkurset gir innsikt og kompetanse på hvordan man kan jobbe systematisk med arbeidsmiljø og en grundig gjennomgang av HMS-temaene i arbeidsmiljøloven og tilhørende forskrifter.
Vi tilbyr kurs om verneutstyr, valg, bruk og vedlikehold som e-læring. Kurset er for ledere, verneombud og andre med ansvar knyttet til valg av og bruk av verneutstyr. Det er også flere gode råd til vedlikehold. Kurset er også beregnet for brukere av verneutstyr og vil gi gode råd underveis.