HMS opplæring og kurs innen arbeidsmiljø har etterhvert blitt et omfattende felt. I denne kategorien finner HMS-kurs for alle typer arbeidsmiljøer. I tillegg er det generelle kurs om arbeidsmiljøloven, risikovurdering, tillitsvalgtopplæring, verneombud, sikkerhetsstyring og sikkerhetsledelse. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner det du er på jakt etter.
Vi tilbyr HMS kurs for bedrifter og organisasjoner. Kurs arrangeres for grupper på minimum 5-10 deltagere. KRS ble startet i 1987 og har siden den gang drevet med sakkyndig kontroll, sertifisertopplæring og reparasjoner av kraner. I 2015 ble det nye navnet KRS Fagerland AS stiftet.
Vi tilbyr nettkurs i ASH - Arbeidsmiljø, sikkerhet og helse. Kurset gjennomgår emner som møter Sjøfartsdirektoratet sine krav til 40 timers systematisk opplæring i arbeid, sikkerhet og helse for arbeidstakere på norske fartøy.
Vi tilbyr nettkurs i ISM koden sikkerhetsstyring. ISM-koden (International safety management code – A.741(18)) er en internasjonal sikkerhetsstyringsstandard for drift av fartøy (flyttbare installasjoner til sjøs) og hindring av forurensing.
Vi tilbyr HMS-kurs for bedrifter. Forkortelsen HMS sier det meste: Helse, miljø, sikkerhet: å unngå ulykker og skader er både etisk riktig og bedriftsøkonomisk lønnsomt. Kostnadene ved å ikke å ta dette arbeidet på alvor er store og i mange tilfeller kan ikke verdien måles i kroner og øre.
40 timers grunnopplæring for verneombud og AMU medlemmer i HMS
HMS
Vi tilbyr kurs borgerstyrt personlig assistanse ordningen for bedrifter. Arbeidslederkursene inneholder mye av det samme, men man vekter temaene ulikt. I tillegg er det større fokus på arbeidslederrollen.
Vi tilbyr kurs i forebygging av Legionellasmitte. Forskrift om miljørettet helsevern inneholder eget kapittel om forebygging av Legionellasmitte. Sammen med Helse- og Miljøtilsynet Salten vil vi også i 2020 tilby kurs i Legionellaforebygging.
Vi tilbyr kurs i HMS Kurs for ledere. Kurset er ett nettbasert kurs, ved bruk av nettportal. I § 3-5 i Arbeidsmiljøloven står det at arbeidsgiver er pålagt å gjennomgå opplæring innen HMS. KURSET ER UNDER OPPDATERING
Vi tilbyr utdanning som sertifisert registrator som onlinekurs. Brenner du for service? Er du strukturert, grundig og liker å ha orden? Da er administrasjon et yrke for deg og vi har utdanningen som tar deg dit. Hos oss kan du studere en yrkesfaglig utdanning etter dine forutsetninger.