Her finner du forskjellige former og typer for kurs innen førstehjelp. En ulykker kan skje når som helst og hvor som helst, derfor er det viktig at de første som ankommer ulykkesstedet vet hva de skal gjøre. Her finnes det opplæring rettet både mot mennesker og dyr, samt bedrifter og private. De fleste fokuserer på hjerte og lungeredning, men førstehjelp omhandler også mange andre områder. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner det du søker etter.
Vi tilbyr grunnleggende kurs i førstehjelp som nettkurs. Trenger du eller dine ansatte opplæring i førstehjelp? Et førstehjelpskurs gir deg den tryggheten du trenger dersom en akuttsituasjon skulle oppstå.
Årlig FSE-kurs for elektrofagarbeidere med praktisk førstehjelp
Vi tilbyr nettbasert FSE-kurs med teoretisk førstehjelp for virksomheter som har ansatte som arbeider i eller nær elektriske anlegg.
Vi tilbyr nettbasert førstehjelpskurs for virksomheter som ønsker å styrke ansattes kunnskap om livreddende førstehjelp og håndtering av akutte situasjoner på arbeidsplassen.
Praktisk førstehjelpskurs med livreddende tiltak og bruk av hjertestarter.
Praktisk opplæring i bruk av hjertestarter (AED) og grunnleggende HLR.
Grunnkurs i hvordan møte mennesker i krise på en trygg og profesjonell måte. Psykososial førstehjelp gir virksomheter kunnskap om hvordan ansatte kan møte mennesker som opplever kriser, ulykker, belastende hendelser eller sterke følelsesmessige reaksjoner.
BSO leverer sikkerhetsopplæring som faktisk gjør folk i stand til å handle når det gjelder. Vi kombinerer operativ erfaring, moderne pedagogikk og skreddersydde kurs som treffer bedriftens reelle risiko – ikke generelle standardpakker.
BSO tilbyr førstehjelpskurs inkl. praktisk HLR og bruk av hjertestarter. Kan også holdes på engelsk. Vi er instruktører med fagbakgrunn fra nødetater. Vi holder også kurs på engelsk.
BSO tilbyr Grunnkurs Kjemikaliedykking samt årlig repetisjonsdykk. Vi leverer praktisk, operativ opplæring med erfarne instruktører og moderne, tydelig kursmateriell. Vi har et etablert samarbeid som gjør at vi kan stille med øvingsfelt ved behov, slik at deltakerne får realistisk og trygg trening
Grunnkurs i industrivern er en 2-dagers obligatorisk grunnopplæring for nytt personell i bedrifters industrivern, med fokus på brannvern, førstehjelp og skadeforebygging. Kurset gir kunnskap og praktiske ferdigheter for å håndtere uønskede hendelser og ivareta beredskap. Ingen forkunnskapskrav.
Vi holder Norsk grunnkurs i førstehjelp for foreninger, firma, skoler, enkeltpersoner og andre. Førstehjelpskurs for bedrifter, lag, foreninger og andre grupper. Kurset gir deltagerne trygghet, kunnskap og verktøy til å kunne hjelpe. Kurset skreddersys til deres behov.
Førstehjelpskurs for bedrifter, lag, foreninger og andre grupper hvor man har omsorg for barn. Kurset gir deltagerne trygghet, kunnskap og verktøy til å kunne hjelpe. Kurset skreddersys til deres behov.
Vi tilbyr FSE-kurs med førstehjelp som nettkurs og som webinar for større grupper. Alle som jobber med, eller i nærheten av, elektriske anlegg er pålagt årlig sikkerhetsopplæring. Kurset går gjennom myndighetenes krav til opplæring.
Vi tilbyr FSE-kurs og førstehjelp for bedrifter. "Forskrift om sikkerhet ved arbeid i og drift av elektriske anlegg FSE". Dette kurset fokuserer på arbeid i lav eller høyspenningsanlegg på land. Det tar for seg både sikkerhetstiltak som er spesifikke for lavspenningsanlegg og el-sikkerhet generelt.
Vi tilbyr repetisjonskurs om FSE og førstehjelp for bedrifter. "Forskrift om sikkerhet ved arbeid i og drift av elektriske anlegg - FSE". Dette kurset fokuserer på arbeid i lav eller høyspenningsanlegg på land.
Forskriften stiller krav til bedrifter om at det må gis nødvendig opplæring av arbeidere innen FSE (Forskrift om sikkerhet ved arbeid i og drift av elektriske anlegg). Kravet gjelder for personell i arbeid med både lav- og høyspenningsanlegg. Kurset skal gjentas hver 12 måned.
Førstehjelpskurs med AED. Alle trenger førstehjelpskurs i en eller annen form. Her samler vi alle de viktigste tingene i et kurs, slik at du ikke trenger å ta flere kurs for å ha det som du trenger.
Kurs i kjemikaliehåndtering skal sørge for at deltakerne får kunnskap om håndtering av kjemikalier slik at de etter endt kurs kan håndtere kjemikalier på en forsvarlig måte og i henhold til de krav myndighetene stiller i lov og forskrifter.
Vi tilbyr spillbasertkurs i FSE instruert personell med førstehjelp. Sikkerhetsforskriften stiller krav til at det gis nødvendig årlig opplæring av personell innen FSE (Forskrift om sikkerhet ved arbeid i og drift av elektriske anlegg), og inneholder også en innføring i førstehjelp ved ulykker.
Vi tilbyr spillbasertkurs i FSE Lav- og høyspenning med førstehjelp. Sikkerhetsforskriften stiller krav til at det gis nødvendig årlig opplæring av personell innen FSE (Forskrift om sikkerhet ved arbeid i og drift av elektriske anlegg), og inneholder også en innføring i førstehjelp ved ulykker.
Vi tilbyr spillbasertkurs i FSE lavspenning med førstehjelp. Sikkerhetsforskriften stiller krav til at det gis nødvendig årlig opplæring av personell innen FSE (Forskrift om sikkerhet ved arbeid i og drift av elektriske anlegg), og inneholder også en innføring i førstehjelp ved ulykker.
Vi tilbyr spillbasert kurs i førstehjelp for bygg & anlegg -Førstehjelpskurset er tilpasset bygg- og anleggsbransjen ved å samle de relevante skader for byggeplasser på en slik måte at det føles relevant og yrkesnært.
Et førstehjelpskurs gir deg den tryggheten du trenger dersom en akuttsituasjon skulle oppstå. Kurset foregår som spill og er laget i samarbeid med Norsk Førstehjelpsråd. Norsk
Vet du hva du skal gjøre om du står oppe i en førstehjelpssituasjon med et barn? Dette kurset passer for deg som jobber med barn daglig i barnehage, på skole eller institusjon, så vel som deg som er foresatt.
Vi tilbyr Lift/personløfter spillbasert nettlurs. Alle som skal operere personløfter må ha gjennomgått dokumentert sikkerhetsopplæring. Kurset har blandet undervisning. Første delen tas som spill etter gjeldende lover, forskrifter og standarder. Den praktiske delen tas fysisk hos B7people.