HMS opplæring og kurs innen arbeidsmiljø har etterhvert blitt et omfattende felt. I denne kategorien finner HMS-kurs for alle typer arbeidsmiljøer. I tillegg er det generelle kurs om arbeidsmiljøloven, risikovurdering, tillitsvalgtopplæring, verneombud, sikkerhetsstyring og sikkerhetsledelse. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner det du er på jakt etter.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som nettkurs. Arbeidsmiljølovens § 3-5 krever at øverste leder i en virksomhet skal kunne dokumentere opplæring i HMS-arbeid. Plikten er personlig og kan ikke delegeres, og gjennomgått opplæring skal kunne dokumenteres skriftlig.
We provide digital HSE course for managers and leaders in english. According to the Working Environment ACT § 3-5, the employer shall have training in health, environment and safety work (HSE). The obligation is personal and can not be delegated.
Vi tilbyr nettbasert kurs om risikovurdering. Norske myndigheter krever gjennom internkontrollforskriften at alle virksomheter gjennomfører risikovurdering av egen virksomhet og kan dokumentere dette.
Vi tilbyr nettbasert kurs om sikkerhet på arbeidsplassen, bygg og anlegg. På norske arbeidsplasser stilles det strenge krav til sikkerhet gjennom lover og forskrifter. Likevel skjer det fortsatt uhell og alvorlige ulykker, spesielt innen bygg- og anleggssektoren.
Vi tilbyr nettbasert kurs på engelsk om sikkerhet på arbeidsplassen, bygg og anlegg. På norske arbeidsplasser stilles det strenge krav til sikkerhet gjennom lover og forskrifter. Likevel skjer det fortsatt uhell og alvorlige ulykker, spesielt innen bygg- og anleggssektoren.
Vi tilbyr nettbasert kurs om sikkerhet på arbeidsplassen, renhold. På norske arbeidsplasser stilles det strenge krav til sikkerhet gjennom lover og forskrifter. Likevel skjer det fortsatt uhell og alvorlige ulykker. Mange av disse ulykkene involverer utenlandske arbeidere.
Vi tilbyr verneombudskurs som nettkurs. Arbeidsmiljøloven krever at arbeidsgiver sørger for at verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalg (AMU) gjennomgår og kan dokumentere HMS-opplæring.
Vi tilbyr verneombudskurs på engelsk som nettkurs. Arbeidsmiljøloven krever at arbeidsgiver sørger for at verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalg (AMU) gjennomgår og kan dokumentere HMS-opplæring.
Vi tilbyr 40-timers nettbasert verneombudskurs. Arbeidsmiljøloven krever at arbeidsgiver sørger for at verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalg (AMU) gjennomgår og kan dokumentere HMS-opplæring.
Vi tilbyr 40-timers nettbasert verneombudskurs på engelsk. Arbeidsmiljøloven krever at arbeidsgiver sørger for at verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalg (AMU) gjennomgår og kan dokumentere HMS-opplæring.
Vi tilbyr nettbasert kurs i HMS arbeidsmiljø, ansvar og konsekvenser modul 1 på norsk og engelsk.
Ta steget inn i fremtidens HMS-opplæring med Agil Helse! Vårt 40-timers HMS-kurs gir deg en tidsriktig, modernisert og fleksibel læringsreise som kombinerer teori, praksis og digital samhandling.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere. Innføringskurs i HMS for ledere tar for seg de samme temaene som «Grunnkurs i arbeidsmiljø», samt tematikken sykefravær. Kurset tilpasses ledere og mellomledere.
Vi tilbyr Webinar – Høye emosjonelle krav. Å gi bistand til andre mennesker kan være en viktig kilde til mestring og gode følelser. Samtidig vet vi at det kan være krevende å håndtere andres sterke følelser.
Vi tilbyr Webinar – Introduksjonskurs til godt AKAN arbeid. Godt arbeid med AKAN og en tydelig policy og rusmiddelprosedyre på arbeidsplassen er viktig for å forebygge og håndtere rus og avhengighet i norsk arbeidsliv.
Vi tilbyr webinar - Lovpålagte helsekontroller En rekke arbeidsoperasjoner er pålagt regelmessige helsekontroller. Dette er vanligvis bedrifter som er pålagt å ha bedriftshelsetjeneste. Omfanget av disse er de siste årene blitt betydelig utvidet.
Vi tilbyr Webinar – Psykososialt arbeidsmiljø: Hva er det, og hvordan kan vi jobbe forebyggende? Er du nysgjerrig på hva som ligger innunder begrepet psykososialt arbeidsmiljø? Ønsker du å gjøre grep, jobbe mer forebyggende, men er usikker på hvor du skal begynne?
Vi tilbyr Webinar AKAN – den nødvendige samtalen. Er du bekymret for en ansatt? Har du ansatt med endret adferd? Har du mistanke om at din ansatt drikker for mye eller sitter oppe om natten og spiller?
Vi tilbyr Webinar AKAN for ledere. Godt arbeid med AKAN og en tydelig policy og rusmiddelprosedyre på arbeidsplassen er viktig for å forebygge og håndtere rus og avhengighet i norsk arbeidsliv.
Vi tilbyr Webinar AMU. Håndbok i godt AMU-arbeid. Ny som medlem i Arbeidsmiljøutvalget eller ønsker påfyll for inspirasjon og driv med arbeidet? Her får du konkrete råd og et solid løft i det systematiske AMU-arbeidet i din organisasjon.
Vi tilbyr kurs om aggresjonsforebyggende atferd og kommunikasjon. Målsettingen er at aggresjonsforebyggende atferd og kommunikasjon (AFAK), skal gi deltakerne kunnskap om aggresjon og vold. Opplæringen gir en innføring i hvordan aggresjon og vold kan forebygges og håndteres.
Vi tilbyr sikkerhetskurs for bedrifter. Målsettingen er å formidle kunnskap som skal bidra til økt sikkerhet for ansatte som opplever trusler, vold og utfordrende atferd i arbeidslivet. Kurset har hovedfokus på forebyggende kunnskap og enkel beskyttelse mot vold.
Hva kan arbeidsgiver forvente av deg og hva kan du forvente av arbeidsgiver? I kurset «Ansattes medvirkningsplikt ved sykefravær» gir vi deg innblikk i lovverket knyttet til sykefravær, reglene rundt egenmelding og sykemelding.
Kurs i emosjonelle krav på arbeidsplassen er et halvdagskurs med kursholder, enten digitalt eller fysisk. Kurset kan også leveres bedriftsinternt. Finn kurset som passer deg.
"Grunnkurs i arbeidsmiljø" er et HMS-kurs som består av 2 dager undervisning på et av våre kurssteder, og som inkluderer en nettbasert læringsmodul som gjennomføres på egenhånd etter todagerskurset.
Vi tilbyr grunnkurs i arbeidsmiljø (verneombud AMU). Et HMS-kurs som dekker arbeidsmiljølovens krav til grunnopplæring i HMS for verneombud, medlemmer av arbeidsmiljøutvalget (AMU), opplæring for arbeidsgivere og tillitsvalgte.
Vi tilbyr grunnkurs i arbeidsmiljø for bygg og anleggsbransjen for bedrifter. Kurset tilfredsstiller kravet i arbeidsmiljøloven om (lovpålagt) opplæring for ledere, verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalget, og gir i tillegg en grundig introduksjon til SHA-begrepet og byggherreforskriften.
Vi tilbyr grunnkurs i arbeidsmiljø for bygg og anleggsbransjen webinar. Kurset går gjennom de sentrale HMS-prinsippene i arbeidsmiljøloven, men tar også for seg det sentrale SHA-begrepet og byggherreforskriften.
Vi tilbyr lovpålagt HMS-kurs for ledere for bedrifter. Kurset gir opplæring i helse, miljø og sikkerhet i henhold til alle krav i arbeidsmiljøloven. Kurset tar for seg lover og regler som ligger til grunn for et forsvarlig arbeidsmiljø, og er basert på arbeidsmiljøloven §3 - 5.
HMS-kurs for ledere er et lovpålagt heldagskurs som gir en opplæring i helse, miljø og sikkerhet i henhold til alle krav i arbeidsmiljøloven. Kurset tar for seg lover og regler som ligger til grunn for et forsvarlig arbeidsmiljø, og er basert på arbeidsmiljøloven §3-5.
Mandatory HSE course for managers as e-learning. The course follows the same structure as standard HSE courses, but is webbased. Contains text, audio, images, animations, video and games ++ in order to be both educational and engaging.
Dette er en generasjon med enormt potensiale – de fleste er velfungerende, motiverte mennesker med et sterkt ønske om å bidra meningsfullt i arbeidslivet. Hva skal til for å få økt engasjement, motivasjon og trivsel blant unge arbeidstakere?
Stamina arranges courses for a company’s Working Environment Committee members and safety representatives with a basis in one of the Working Environment Act’s requirements, which states that training in the basic principles of systematic HSE work must be completed.
Introduction to HSE is a two-day course about workplace health and safety (health, safety and environment). The course also includes an individual e-learning program that participants get access to after the webinar course.
Vi tilbyr et webinar i sykefravær -forebygging og oppfølging. Sykefraværsforebygging og oppfølging av sykmeldte oppleves for mange som en utfordrende og tidkrevende del av det å være leder.
Vi tilbyr HMS kurs ved bruk av arbeidsutstyr K095. Personell som bruker farlig arbeidsutstyr, må ha grunnleggende kunnskap om HMS, regelverk, roller og ansvar. Kan tas både på Norsk og Engelsk.
Vi tilbyr HMS kurs ved bruk av arbeidsutstyr K096. Personell som bruker farlig arbeidsutstyr, må ha grunnleggende kunnskap om HMS, regelverk, roller og ansvar. Kan tas både på Norsk og Engelsk.
Vi tilbyr HMS kurs for bedrifter og organisasjoner. Kurs arrangeres for grupper på minimum 5-10 deltagere. KRS ble startet i 1987 og har siden den gang drevet med sakkyndig kontroll, sertifisertopplæring og reparasjoner av kraner. I 2015 ble det nye navnet KRS Fagerland AS stiftet.
Vi tilbyr e-læringskurs om ammonia awareness på engelsk for olje- og gassindustrien. Formålet med dette kurset er å gi en oversikt over kjemikaliets egenskaper, farer, miljø- og effektivitetsfordeler og sikkerhetskrav på arbeidsplassen.
Vi tilbyr HMS grunnkurs som webinar. Målet er å gjøre det lett for deltakerne å lykkes med HMS-arbeidet ved å gi deltagerne en forståelse av egen rolle og funksjon i HMS-arbeidet, og hvilke muligheter som ligger i et aktivt samspill med andre HMS-aktører knyttet opp mot formålet med HMS-regelverket.