HMS opplæring og kurs innen arbeidsmiljø har etterhvert blitt et omfattende felt. I denne kategorien finner HMS-kurs for alle typer arbeidsmiljøer. I tillegg er det generelle kurs om arbeidsmiljøloven, risikovurdering, tillitsvalgtopplæring, verneombud, sikkerhetsstyring og sikkerhetsledelse. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner det du er på jakt etter.
Dette kurset gir deg full oversikt i arbeidsmiljølovens permisjonsregler, samt hvilke plikter og rettigheter du har som arbeidstaker og arbeidsgiver.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som nettkurs. Har du HMS-kunnskapen som kreves av deg som leder eller mellomleder? Om ikke, gir dette kurset deg en strukturert oversikt over kunnskapen du trenger.
Dette kurset gir deg grunnleggende innføring i de viktigste temaene innenfor verneombudsarbeidet.
Vi tilbyr podkurs som omhandler åpenhetsloven som nettkurs. Et podkurs i samarbeid med Etisk Handel Norge som tar for seg åpenhetsloven, hensikten og virkninger for næringsdrivende. Kurset tar for seg bakgrunnen og hensikten med åpenhetsloven, og hvilke virksomheter loven vil få virkning for.
Vi tilbyr nettkurs om risikovurdering av kunder. Kurset gir deg kontroll og den kunnskapen du trenger for å utarbeide og se verdien i en godt utført risikovurdering. Kurset sier noe om hva en risikovurdering er, hvorfor den gjøres og hvilken verdi den kan ha for regnskapsforetaket og dens kunder.
Vi tilbyr nettkurs om åpenhetsloven - innføring i regelverket. I dette kurset vil du få en grundig gjennomgang av kravene i åpenhetsloven, og direkte og indirekte virkninger den har for næringsdrivende.
Vi tilbyr kurs om varsling på arbeidsplassen som webinar. Kurset gir en grundig innføring i varslingsregelverket. Vi går gjennom hva som faktisk utgjør et varsel - og hva som faller utenfor - og hvilke rettigheter og plikter varsler har.
Vi tilbyr webinar om åpenhetsloven - aktsomhetsvurdering og rapportering. Kurset gir deg en grundig innføring i åpenhetsloven, og hvordan selskaper og organisasjoner bør innrette seg for å opptre i tråd med lover og regelverk.
This 2-day ISO 22301 Foundation training course is designed to help participants understand the fundamental concepts and principles of a business continuity management system (BCMS) based on ISO 22301.
Given the increasing number of disruptions and the unpredictability of disasters of any kind (natural, occupational, information security), organizations nowadays are aiming at getting certified against ISO 22301 in order to show commitment toward business continuity
No two disasters in the world cause equal damage. Between the unpredictability of natural disasters, information security breaches, and incidents of different nature, preparedness can make you stand out in the crowd and predict the future of your business.
The ISO 31000 Foundation training course presents the basic principles and approaches of managing risks and opportunities based on the guidelines of ISO 31000.
The ISO 31000 Lead Risk Manager training course helps participants develop their competences to support an organization create and protect value by managing risks, making decisions, and improving performance using the ISO 31000 guidelines.
40-timerskurset oppfyller kravene i arbeidsmiljøloven § 6-5 og forskrift om organisering, ledelse og medvirkning § 3-18. HMS kurset er nettbasert og det kreves ingen på melding på forhånd. Start når det passer Kurset har en varighet på minst 40 timer.
40-timerskurset oppfyller kravene i arbeidsmiljøloven § 6-5 og forskrift om organisering, ledelse og medvirkning § 3-18. 40-timers HMS-kurset er den anbefalte opplæringen som dekker kraven i forskriften og arbeidsmiljøloven.
We provide general HSE course online in english. This course will give a general introduction to the laws and is based on The Norwegian Labour Inspection Authorities (Arbeidstilsynet) recommendations for training in health, environment and safety work (HMS opplæring).
Vi tilbyr HMS grunnkurs som nettkurs. Det generelle HMS-kurset er for deg som ikke nødvendigvis er leder eller verneombud i bedriften, men likevel ønsker å dokumentere din kompetanse innen helse, miljø og sikkerhetsarbeid.
Vi tilbyr HMS grunnkurs som nettkurs på polsk. Det generelle HMS-kurset er for deg som ikke nødvendigvis er leder eller verneombud i bedriften, men likevel ønsker å dokumentere din kompetanse innen helse, miljø og sikkerhetsarbeid.
Vi tilbyr HMS-kurs for arbeidsmiljøutvalg som nettkurs. Mål - Gi forståelse av hva fullt forsvarlig arbeidsmiljø innebærer, internkontroll, risikovurdering av fysiske, psykososiale og organisatoriske forhold, identifisere farer og arbeidsmiljøloven generelt inkludert andre aktuelle lover og regler.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som nettkurs. HMS-kurs for bedriftens øverste leder er obligatorisk. Våre HMS-kurs for ledere forholder seg til de til en hver tid gjeldende retningslinjer gitt av myndighetene og i henhold til Arbeidstilsynets veiledning, med utgangspunkt i arbeidsmiljøloven §3-5.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som nettkurs på polsk. Våre HMS-kurs for ledere forholder seg til de til en hver tid gjeldende retningslinjer gitt av myndighetene og i henhold til Arbeidstilsynets veiledning, med utgangspunkt i arbeidsmiljøloven §3-5.
Vi tilbyr HMS-kurs for verneombud og AMU som nettkurs. Verneombudskurset er et alternativ til det vanlige 40-timers HMS-kurset for verneombud. Verneombud skal ha tilstrekkelig kunnskap og opplæring til å utføre vervet på en forsvarlig måte.
We provide online HSE course for safety representatives in english. The working environment act § 6-5 state that it is the employers responsibility to ensure that the safety representatives (Verneombud) receive appropriate training in order to perform their tasks according to the requirements.
We provide online HSE course for safety representatives in polish. The working environment act § 6-5 state that it is the employers responsibility to ensure that the safety representatives (Verneombud) receive appropriate training in order to perform their tasks according to the requirements.
We provide online HSE training for managers in english. HSE training for managing directors and CEOs is required by Norwegian law. This course provide the required documentation and knowledge according to working environment act.
40-timerskurset oppfyller kravene i arbeidsmiljøloven § 6-5 og forskrift om organisering, ledelse og medvirkning § 3-18. Kurset har en varighet på minst 40 timer. Det klassiske 40-timers HMS-kurset er den mest omfattende og anerkjente opplæringen som dekker disse kravene.
Vi tilbyr HMS grunnkurs for verneombud. Gi verneombud og medlemmer av AMU den opplæring som Arbeidsmiljøloven forutsetter, slik at de respektive verv kan utføres på en tilfredsstillende måte.
Vi tilbyr kurs med dokumentert opplæring: Lovkrav og systematisering for alle bransjer for bedrifter. Virksomheter møter stadig strengere krav til styring, dokumentasjon og kontinuerlig forbedring.
Vi tilbyr kurs om helse-IT & AI (MDR/13485/AI) for bedrifter. Mange helseforetak og leverandører benytter programvare som kan være medisinsk utstyr - uten at klassifisering og risikostyring er tilstrekkelig avklart.
Vi tilbyr kurs i ISO 14001: Miljøstyring for bedrifter. Bærekraft og miljøkrav blir stadig mer integrert i virksomheters styringssystemer. Vi bistår med strukturert arbeid som gjør bærekraft konkret, målbart og integrert i ledelsen.
Vi tilbyr kurs i ISO 14971: Risikostyring for medisinsk utstyr for bedrifter. Mange helseforetak og leverandører benytter programvare som kan være medisinsk utstyr - uten at klassifisering og risikostyring er tilstrekkelig avklart.
Vi tilbyr kurs om ISO 21001 (Utdanning - alle typer utdanning) for bedrifter. Jeg er en av få som kan dette. Perfekt for å et nisjemarked. Skoler og utdanningsinstitusjoner møter økende krav til kvalitet, styring og dokumentasjon - fra eiere, myndigheter og samfunn.
Vi tilbyr kurs i ISO 45001: Arbeidsmiljø (HMS) for bedrifter. Bærekraft og miljøkrav blir stadig mer integrert i virksomheters styringssystemer. Vi bistår med strukturert arbeid som gjør bærekraft konkret, målbart og integrert i ledelsen.
Vi tilbyr kurs med lovpålagt dokumentert opplæring for bedrifter. Skoler og utdanningsinstitusjoner møter økende krav til kvalitet, styring og dokumentasjon - fra eiere, myndigheter og samfunn.
Vi tilbyr kurs i MDR/IVDR: Regelverk for medisinsk utstyr og in-vitro diagnostikk for bedrifter. Mange helseforetak og leverandører benytter programvare som kan være medisinsk utstyr - uten at klassifisering og risikostyring er tilstrekkelig avklart.
Vi tilbyr digitalt kurs i antihvitvasking Kjenn din bedriftskunde privatkunder. Hver dag forsøker kriminelle å bruke legitime bedrifter til å hvitvaske penger. Din jobb som rådgiver er å være den første forsvarslinjen.
Vi tilbyr digitalt kurs i antihvitvasking: kurs i kundekjennskap privatkunder (KYC). Hvor godt kjenner du kundene dine? Det vil alltid være risikobasert å jobbe med kunder. Derfor stiller hvitvaskingsloven en rekke krav til deg som jobber med etablering eller løpende vedlikehold av kundeinformasjon.
Vi tilbyr digitalt kurs om antihvitvasking: kurs i risikovurdering. Virksomheter er pålagt å gjennomføre en risikovurdering for antihvitvask. Har du tatt grunnkurset i antihvitvask, er du klar for å lære hvordan du utfører risikovurderingen.
Vi tilbyr digitalt kurs om bli mer lønnsom med et inkluderende arbeidsmiljø. Synes du det er utfordrende å vite hvordan du kan få dine ansatte til å yte maksimalt? Vi tilbringer store deler av dagen på jobb, og arbeidet er en viktig del av vår identitet og hvem vi er.
Vi tilbyr digitalt kurs om emosjonell kompetanse i arbeidslivet: hvordan forstå følelser. Følelser er drivstoff og spiller en viktig rolle for produktivitet og effektivitet på en arbeidsplass.
Vi tilbyr digitalt kurs om er du bevisst din egen kompetanse. Du kan mer enn du tror, men er du bevisst din egen kompetanse? Gjennom dette kurset vil du forstå hvor viktig det er å ta ansvar for egen kompetanse.
Vi tilbyr digitalt kurs om etikk i et presset arbeidsliv. I dette kurset lærer du verktøy som hjelper deg å praktisere etisk lederskap på jobb. Kurset passer for deg som er mellomleder eller leder i offentlig eller privat sektor.
Vi tilbyr digitalt kurs om forebygging av trusler og vold på arbeidsplassen. Kurset gir deg også en forståelse av hvorfor oppfølging er viktig etter trusler og vold, og hvordan du kan gi umiddelbar oppfølging etter en slik hendelse.
Vi tilbyr grunnkurs i anti-hvitvasking som digital undervisning. I dette grunnkurset lærer du hva hvitvasking er – og hva du som medarbeider kan gjøre for å hindre det.
Vi tilbyr en innføring i HMS-lover og forskrifter. Dette kurset gir deg en innføring i HMS-lover og forskrifter, slik at det blir lettere å finne og forstå de viktigste lovene og forskriftene.
Vi tilbyr kurset introduksjon til åpenhetsloven. Du trenger ikke dyre konsulenter eller avansert programvare for å lære deg åpenhetsloven. Du trenger bare dette kurset.
Vi tilbyr digitalt kurs om kulturkoden - slik utvikler du din bedriftskultur. Kulturen i bedriften er summen av alle holdningene og handlingene som den enkelte bidrar med dag ut og dag inn.
Vi tilbyr digitalt kurs i bruk av risikovurdering i havbruk. Kurs i bruk av risikovurdering i havbruk med Jan Dahlsveen som er sjefsrådgiver i Safetec. I dette kurset lærer du hva en risikovurdering er, og hvordan du kan bruke dette aktivt i ditt arbeid innen havbruksnæringen.
Vi tilbyr digital kurs i ROS-analyse - digitalt. I dette kurset lærer du hvordan du kan lage gode ROS-analyser, slik at du kan redusere risikoen, skape en trygg arbeidsplass og få kontroll på farer som truer virksomheten.
Vi tilbyr digitalt kurs om psykososialt arbeidsmiljø - økt trivsel på arbeidsplassen. Et godt psykososialt arbeidsmiljø har mange positive effekter. I dette kurset lærer du å skape en trivelig arbeidsplass for alle.
Vi tilbyr digitalt kurs om årsaksanalyse – skap en tryggere arbeidsplass. I dette kurset lærer du å lage en årsaksanalyse. Årsaksanalysen hjelper deg å forstå hvorfor en ulykke skjedde, og er lett å ta i bruk.
Et lovpålagt kurs for ledere, verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalg. Kurset gir en grundig innføring i arbeidsmiljøloven, HMS-arbeid og roller på arbeidsplassen, og ruster deltakerne til å bidra det systematiske HMS-arbeidet.
Vi tilbyr bedriftsinternt HMS-kurs for ledere. Dette kurset gir arbeidsgivere nødvendig HMS-kompetanse. Ledere får en effektiv innføring i hvordan de kan ivareta sitt ansvar, bygge en sterk sikkerhetskultur og drive et forebyggende HMS-arbeid som gir resultater.