Vi tilbyr kurs i Girly style(med heels) over 16 år
Vi tilbyr kurs i stretching!
Artesana Oslo Flamencoskole underviser og formidler Flamenco - dans og -historie. Skolen utdanner elevene sine med en solid og informert base. Vi har som mål å skape gode og kunnskapsrike flamencodansere gjennom forestillinger og prosjekter. DANSEEGLEDE og FLAMENCO FOR ALLE!
Flamenco er for alle som ønsker å vekke sansene, for det vakre med flamenco er at den diskriminerer ingen, flamenco er for alle , alle aldre, alle kjønn, alle kroppstyper og alle nasjonaliteter. Skolen utdanner elevene sine med en solid og informert base. Og det viktigste av alt - DANSEGLEDE!
Artesana Oslo Flamencokole har som mål å skape gode og kunnskapsrike flamencodansere gjennom forestillinger og prosjekter som bidrar til et rikere kunstnerisk mangfold, integrering og kulturell utveksling. DANSEGLEDE og FLAMENCO FOR ALLE!
Artesana Oslo Flamencoskole underviser og formidler Flamenco - dans og -historie. Skolen utdanner elevene sine med en solid og informert base. Hver elev får mulighet til å utvikle seg kunstnerisk, finne sin personlighet og indre kraft gjennom dansen. DANSEEGLEDE og FLAMENCO FOR ALLE!
Hos oss kan du lære enkle frittstående turn momenter som kan benyttes i dans. Våre instruktører lærer deg basic turnferdigheter, og videreutvikler de ferdighetene du allerede har
Danseklubben Studio 1 tilbyr Basistrening / generell danseteknikk / akro. Danseklubben Studio 1ble stiftet 11. november 2002 av foreldre til dansere ved det som tidligere het Nancys Freestyle og Danseskole.
Timene for barn/unge med spesielle behov følger barnas humør og er enkel undervisning meg lett gjenkjennelige sanger som barna kan bevege seg til og trene motorisk, samt få lov til å vise følelser og uttrykk i trygge omgivelser
Kompan Rekrutt er for dansere mellom 13-15 år. Kompani Rekrutt er gratis, men eleven må gå på minimum 4+ kurs i uken.
WDC er kompaniet for dansere fra Videregående skole. Kompaniet er gratis, men eleven må gå på minimum 4+ kurs i uken.
Vi tilbyr dansekurset superkids. Dette er for barn som trenger litt mer tilrettelagt aktivitet. Passer for de som vil danse og være med på ulike fysiske sal-aktiviteter.
Vi tilbyr søndagsdans. Kursene våre er alle lagt opp til at alle skal få beveget seg, utfordret seg og føle mestring. Vi danser, gjør smart ( og morsomme ) hinderløyper, hopper på aitrack, gjør enkel turnlek osv. Ungdommene danser for det meste hiphop, men er også innom show dans og lyrisk.
Kurset for de som ønsker en ekstra utfordring innenfor dans (13 år+).
Ta kontakt for mer informasjon
Kurset for de som ønsker en ekstra utfordring innenfor dans (10-12 år)
Dette kurset er for gutta som ønsker en ekstra utfordring innenfor dans og show. Foreløpig er det ikke mulig å melde seg på audition. Vi plukker ut elever som allerede går på Showskolen.
Dette er en sjanger som kombinerer dans med akrobatikk og klassene inneholder derfor deler av begge deler. Acrodans er en populær sjanger internasjonalt som kombinerer dans og akrobatikk. Kurset fokuserer på grunnleggende teknikk innen gymnastikk/turn og innlemmer dette i dansen.
9 dansere i alderen 14-18 år, alle tatt ut ved audition. Jentene danser sammen i minimum 4 timer hver uke i ulike dansestiler: jazz, moderne/samtidsdans, klassisk og hip hop, i tillegg til 1,5 time som er dedikert til kompaniarbeid.