Har du lyst til å lære å tegne finner du kursene du er ute etter her. Et tegnekurs kan være en fin inngangsport til maleverden eller om man vil lære seg enkle tegneteknikker man kan bruke i jobb eller i hverdagen.
Bli med på våre tegnekurs for voksne! Vi har tegnekurs for nybegynnere og for de som er litt øvet. Kursene passer for deg som har lyst til å komme i gang med tegning, eller deg som har tegnet en stund, og ønsker faglig input.
Vi tilbyr Temauke med Urban sketching på Algarvekysten, Portugal. Hver uke har sitt tema og fokuserer på ulike aspekter ved det å tegne og male. Årets gjestelærer, Richard Câmara, er illustratør og en av grunnleggerne av Urban sketching og en ettertraktet pedagog vi får lov til å ha glede av!
Billedkunstner, arkitekt og lektor som snakker flytende portugisisk, tilbyr tegne og malekurs i Portugal. Med lekne oppgaver og konsentrasjon byttes prestasjonsjag ut med utfoldelse og nysgjerrighet ved endeløse strender og pittoreske Tavira. Strålende tilbakemeldinger.
Billedkunstner, arkitekt og lektor som snakker flytende portugisisk, tilbyr tegne og malekurs i Portugal. Med lekne oppgaver og konsentrasjon byttes prestasjonsjag ut med utfoldelse og nysgjerrighet ved endeløse strender og pittoreske Tavira. Svært gode tilbakemeldinger.
Vi tilbyr semesterkurs i tegning 2 for viderekomne. På kurset utvikles din tegning ytterligere gjennom fordypning i tegnestudier der linje, form, lys og proporsjoner står sentralt. Her benyttes levende modell og andre konkrete motiver.
Tegning er nøkkelen: det er gjennom tegningen du lærer å se, utvikler leken, får kontakt med sansene dine, blir formsikker og utvikler din evne til å bruke ditt temperament og din følsomhet. Å tegne er en holdning, en måte å forholde seg til det kreative på der mange deler av din sansning.
In this one-day drawing course, you will learn basic skills for drawing space and people with pencils and pens. Cost for materials and papers are included in the course fee. The course will be held in English, every thursday to saturday 18:00-20:00.
Grunnkurs i tegning. Fem fredager fra klokken 10 til 13. i kurslokaler på Sagene, Oslo
Velkommen til tegnekurset for begynnere (for voksne & på spansk) i Bergen! Hvem som helst kan lære å tegne! Og det er aldri for sent for det.Har du lyst til å lære grunnleggende tegneferdigheter?Snakker eller lærer du spansk og vil du gjerne ha en mulighet til å bruke og øve den litt?
Vi tilbyr basics frihåndstegning kurs. Du lærer grunnleggende regler og tegneferdigheter. I tilegg jobber vi med abstraksjonene i tegningen. Det vil si hvordan vi kan bruke linjevariasjon og komposisjon til å fortelle noe med tegningen vår,
Vi tilbyr basics frihåndstegning kurs. Tegnekurset for deg som vil lære å tegne. Dette er kurset for deg som ønsker en kickstart på tegnekarrièren din, eller for deg som trenger en repetisjon av de helt grunnleggende tegneelementene.
Tegnekurs i frihåndstegning for nybegynnere og litt øvde. Billedkunstneren Maike Sjåfjell tilbyr tegnekurs i frihåndstegning for voksne og ungdommer på Sagene samfunnshus. Kurset er en innføring i tegningens grunnprinsipper.