HMS opplæring og kurs innen arbeidsmiljø har etterhvert blitt et omfattende felt. I denne kategorien finner HMS-kurs for alle typer arbeidsmiljøer. I tillegg er det generelle kurs om arbeidsmiljøloven, risikovurdering, tillitsvalgtopplæring, verneombud, sikkerhetsstyring og sikkerhetsledelse. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner det du er på jakt etter.
HMS i landbruket er kurs i HMS for leiar og andre i landbruksnæringa. Kurset er ein kombinasjon av undervisning med kurshaldar og e-læring med avsluttande ettertest. Kurset blir halde av HMS-rådgivar frå Norsk Landbruksrådgiving.
Vi tilbyr digitalt kurs i praktisk HMS-arbeid som internettkurs via Teams.
Trygt landbruk er eit oppfriskingskurs i HMS for landbruksnæringa og er tilbydd som e-læring. Kurset er eigna for dei som allereie kan dokumentere kravet til HMS-opplæring i Arbeidsmiljølova §3-5. Kurset er berekna til 6 timar, har valfri ettertest og du får kursbevis.
NLR Vest sitt nettkurs om utvalde ugras og bekjemping av desse. Høymole, hundekjeks, lyssiv, krypsoleie, vassarve og linbendel.
Vi tilbyr 40 timers bedriftsinternt HMS-kurs for verneombud. Målsettingen med kurset er at kursdeltaker skal ha gjennomført opplæring som tilfredsstiller kravene til opplæring av verneombud, hovedverneombud og medlemmer av AMU.
Vi tilbyr 40 timers HMS-kurs for verneombud - webinar. Målsettingen med kurset er at kursdeltaker skal ha gjennomført opplæring som tilfredsstiller kravene til opplæring av verneombud, hovedverneombud og medlemmer av AMU.
Vi tilbyr HMS– koordinator webinar. Dette kurset gir deg en praktisk og teoretisk opplæring innen HMS. Etter fullført kurs vil du ha tilstrekkelige kunnskaper innen HMS til å kunne fungere som rådgiver, sakkyndig og koordinator
Vi tilbyr bedriftsinternt HMS-kurs for ledere. Dette kurset tilfredsstiller kravene til emner som er satt opp for kurset, og gir en innføring i det som er viktig i HMS-arbeidet og gjennomføres i tråd med Arbeidstilsynets veiledning for denne type opplæring.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere webinar. Dette kurset tilfredsstiller kravene til emner som er satt opp for kurset, og gir en innføring i det som er viktig i HMS-arbeidet og gjennomføres i tråd med Arbeidstilsynets veiledning for denne type opplæring.
Vi tilbyr HMS-kurs for verneombud webinar. Kurset går over 2 dager og gir en god innføring i systematisk HMS-arbeid, og er ment for virksomheter og bransjer hvor partene har avtalt kortere opplæringstid enn 40 timer. Kurset er særlig egnet for virksomheter med lav risiko.
All employers are required training in systematic health, safety and environmental standards according to § 3-5 of the Working Environment Act and regulations. This course satisfies the requirements for HSE training.
Vi tilbyr kurs i risikovurdering i praksis for bedrifter. Kartlegg farer og problemer, vurder risiko, utarbeid planer og tiltak for å redusere riskikoforholdene. Våre kursledere er de beste i bransjen, og tilbyr en helt unik blanding av kunnskap, praktisk erfaring og lidenskap for å lære bort.
Dette er det obligatoriske kurset for ledere, verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalget, også kalt 40 timers kurs.
Et godt arbeidsmiljøarbeid handler om å redusere risiko for farer og ulykker, og aktivt rette søkelyset mot de positive og helsefremmende faktorene i arbeidsmiljøet. Dette kurset gir en generell innføring i helse, miljø og sikkerhet, hvor vi gjennomgår HMS-prinsippene på et overordnet nivå.
Opplæringen ble gitt iht. REACH-direktivet vedlegg XVII post 74, Nivå 1 Grunnleggende
Vi tilbyr kurs om industrivern for bedrifter. Brannvern og førstehjelp for industribedrifter samt grunnleggende industrivern. Kundens risikobilde er bestemmende for kursets innhold og lengde, med en generell og en kundespesifikk del.
Vi tilbyr kurs om ISPS for bedrifter. Avarn Security-skolen gir deg opplæring som gjør deg i stand til å ivareta dine oppgaver knyttet til sikkerheten ved havneanlegg som omfattes av ISPS regelverket.
Få innsikt i hvordan du kan inkludere flere i arbeidslivet. Vårt kurs i arbeidsinkludering gir praktiske verktøy og kunnskap om utfordringer, lovverk og løsninger, slik at du kan bidra til et mer inkluderende og mangfoldig arbeidsmiljø.
Lær hvordan mangfold og inkludering kan styrke din organisasjon. Dette kurset gir innsikt i egne bias, inkluderende lederskap, og hvordan man bygger et arbeidsmiljø hvor alle føler seg velkomne og verdsatt.
Vi tilbyr kurs borgerstyrt personlig assistanse ordningen for bedrifter. Arbeidslederkursene inneholder mye av det samme, men man vekter temaene ulikt. I tillegg er det større fokus på arbeidslederrollen.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som nettkurs. Arbeidsmiljølovens §3-5 krever at alle virksomheters øverste leder skal kunne dokumentere opplæring i HMS arbeid. Plikten er personlig og kan ikke delegeres og gjennomgått opplæring skal kunne dokumenteres skriftlig.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som virtuelt klasserom. Arbeidsmiljølovens §3-5 krever at alle virksomheters daglige leder eller øverste leder skal kunne dokumentere opplæring i HMS arbeid. Plikten er personlig og kan ikke delegeres og gjennomgått opplæring skal kunne dokumenteres skriftlig.
HSE-course for manager - online. According to the Working Environment ACT §3-5, the employer shall have training in health, environment and safety work (HSE). The obligation is personal and can not be delegated. This course aims to provide such training.
Vi tilbyr 2-dagers bedriftsinternt grunnkurs i industrivern for nytt mannskap i bedriftens industrivern. Opplæringen skal ivareta personellets sikkerhet, være tverrfaglig og risikotilpasset den enkelte virksomhet.
Vi tilbyr kurs i sikker bruk av Diisocyanater i virtuelt klasserom. Alle som bruker diisocyanater og diisocyanat-holdige blandinger må kunne dokumentere forståelse og mestring av teoretiske og praktiske temaer i REACH-forordning nr. 2020/1149. Vårt kurs oppfyller dette kravet.
Vi tilbyr kurs i risikovurdering som nettkurs. Kurset gir deltagerne en innføring i risikovurdering og de nødvendige forutsetningene for selv å kunne foreta enkle risikoanalyser og risikovurderinger i egen virksomhet.
We offer safety representative course in english - online. The course provides the necessary knowledge that you need as a safety representative and within the HSE-requirements (Health, Safety and Environment).
Fra og med 24. august 2023 stiller norske myndigheter krav til opplæring med dokumentert resultat for alle som arbeider med diisocyanater og diisocyanatholdige produkter.
Vi tilbyr nettbasert verneombudskurs. Arbeidsmiljøloven krever at arbeidsgiver sørger for at verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalg (AMU) gjennomgår og kan dokumentere HMS opplæring.
Vi tilbyr kurs for verneombud over 2 dager som nettkurs. Arbeidsmiljøloven krever at arbeidsgiver sørger for at verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalg (AMU) gjennomgår og kan dokumentere HMS opplæring.
Vi tilbyr 40 timers verneombudskurs som virtuelt . Arbeidsmiljøloven krever at arbeidsgiver sørger for at verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalg (AMU) gjennomgår og kan dokumentere HMS opplæring. Kurset er myntet på virksomheter og bransjer hvor det kreves opplæringstid på 40 timer.