Her finner du forskjellige former og typer for kurs innen førstehjelp. En ulykker kan skje når som helst og hvor som helst, derfor er det viktig at de første som ankommer ulykkesstedet vet hva de skal gjøre. Her finnes det opplæring rettet både mot mennesker og dyr, samt bedrifter og private. De fleste fokuserer på hjerte og lungeredning, men førstehjelp omhandler også mange andre områder. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner det du søker etter.
Vi tilbyr FSE-kurs og førstehjelp for bedrifter. "Forskrift om sikkerhet ved arbeid i og drift av elektriske anlegg FSE". Dette kurset fokuserer på arbeid i lav eller høyspenningsanlegg på land. Det tar for seg både sikkerhetstiltak som er spesifikke for lavspenningsanlegg og el-sikkerhet generelt.
Vi tilbyr repetisjonskurs om FSE og førstehjelp for bedrifter. "Forskrift om sikkerhet ved arbeid i og drift av elektriske anlegg - FSE". Dette kurset fokuserer på arbeid i lav eller høyspenningsanlegg på land.
Vi tilbyr kurs om taubasert fallredning for bedrifter. Taubasert fallredning er for deg som deltar i industrivern, brann- og beredskapslag. Kurset er i henhold til Offshore Norges retningslinje 113 (tidligere NOG 113).
Vi tilbyr nettbasert kurs i førstehjelp som gjennomføres som e-læring.
Bruk av hjertestarter. Bedrifts internt eller på kurssted Kurssted Agder . Ta kontakt for spørsmål og tilbud
Vi tilbyr digitalt førstehjelpskurs (DHLR) som foregår online med instruktør over Teams eller zoom. Digitalt livreddende førstehjelpskurs i hjerte- og lungeredning med bruk av hjertestarter (DHLR).
Vi tilbyr førstehjelpskurs for bedrifter. Førstehjelpkompetanse redder liv og skaper trygghet for de ansatte. Praktisk rettet kurs i livreddende tiltak. Vi tilpasser innhold og nivå etter behov og ønske.
Vi tilbyr kurs i sikkerhet, konflikt- og trusselhåndtering for virksomheter. Kurset videreutvikler deltagernes egen evne til å utføre tiltak som forebygger uønskede hendelser og redusere konsekvensene ved en konflikt- eller trusselsituasjon
BSO tilbyr førstehjelpskurs inkl. praktisk HLR og bruk av hjertestarter. Kan også holdes på engelsk. Vi er instruktører med fagbakgrunn fra nødetater. Vi holder også kurs på engelsk.
Grunnkurs i industrivern er en 2-dagers obligatorisk grunnopplæring for nytt personell i bedrifters industrivern, med fokus på brannvern, førstehjelp og skadeforebygging. Kurset gir kunnskap og praktiske ferdigheter for å håndtere uønskede hendelser og ivareta beredskap. Ingen forkunnskapskrav.
Vi tilbyr førstehjelpskurs for bedrifter. NRR og førstehjelps rådet anbefaler at minst fem personer i virksomheten, får opplæring i DHLR. DHLR er HLR med hjertestarter. Vi kan også tilby et 4 timers førstehjelpskurs, skreddersydd etter kundens behov. Med eller uten hjertestarter.