I denne kategorien finner du kurs, opplæring og oversikt over jaktsertifiseringer for alt som har med jakting å gjøre i Norge. Som for eksempel jegerprøven, jakthundkurs, blodsporkurs, jaktkurs på småvilt og storvilt, haglekurs, riflekurs, jaktlederkurs og skyteinstruktørkurs. For din egen og dyras del; pass på at du har den rette kunnskapen og sertifiseringer som skal til før jaktsesongen setter i gang. Se også under kategorien Jakthundkurs for flere kurs for deg med jakthund. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner noe som passer for deg.
Bli med på introjakt på rådyr med drivend hund. Introjakt er for deg som er ny til jaktformen. Dvs at du gjerne må ha jaktet før, men ikke rådyrbukk. Deltagerne vil bli tatt med i terrenget for å finne gode poster i god tid før selve jakta.
Bli med på introjakt på rådyrbukk i Sørkedalen! Introjakt er for deg som er ny til jaktformen. Dvs at du gjerne må ha jaktet før, men ikke rådyrbukk. Deltagerne vil bli tatt med i terrenget for å finne gode poster i god tid før selve jakta.
Jegerprøvekurset består av 30 timer fordelt på ni obligatoriske fysiske samlinger. Her får du informasjon om hva du lærer på hver enkelt samling og hvordan jegerprøvekurset gjennomføres.
Vi tilbyr jegerkurs. Den teoretiske delen holdes på idrettslokalet i Sørkedalen, og den praktiske delen blir holdt på vår skytebane. Alle kurs holdes av utdannede kursinstruktører. Kurset blir arrangert flere ganger i året, alle dager på kveldstid med skyting på vår skytebane.
Groruddalen jeger- og fiskerforening avholder jevnlig jegerprøvekurs. Alt kursmateriell er inkludert i prisen, også pensum i form av den siste utgaven av den nye jegerprøveboka, og skyting.
Velkommen til jegerprøvekurs hos Solemskogen JFF. Jegerprøvekurset i Oslo holdes av erfarne og godkjente instruktører på Tåsen skole. Samlingen på skytebanen og feltløype skjer på Løvenskioldbanen. Kurset går over 9 samlinger og den enkelte samling tar ca 3 timer.
Velkommen til jegerprøven som sommercamp. Dette jegerprøvekurset følger læreplanen over fem sammenhengende dager. Vi starter på mandag, og er ferdig på fredag. Kurset gjennomføres på dagtid.
Har du lyst til å bli jegerprøveinstruktør? Vi planlegger å utdanne flere som kan holde jegerprøvekurs i foreningen. Dette er en glimrende måte å lære mer om hobbyen vi elsker, men også å komme i kontakt med andre som driver med det samme. Dessuten er det inspirerende å lære opp nye jegere.
Vi tilbyr jegerprøven med våre dyktige instruktører på Lambertseter gård på Nordstrand. Kort avstand til T-banen. De 4 første leksjonene er obligatoriske, mens du kan ha inntil 2 dagers fravær fra de 5 siste.
Vi arrangerer jegerprøvekurs på Nordstrand over 9 leksjoner på til sammen 30 timer. Kurset er en forutsetning for å drive jakt og fangst i Norge.
Jakt handler veldig mye om erfaring. Bli med oss på jakt og få kunnskap som du ellers ville brukt mange år på å bygge opp på egenhånd. Vi har bred erfaring med jakt og guiding i over 30 år. Ta kontakt for mer informasjon.
Bli med på simulatorskyting med rifle og hev treffsikkerheten din til et nivå du ikke ante på forhånd. Du kan benytte egen rifle eller låne av oss. Vi har lang erfaring innen simulatorskyting. Ta kontakt for mer informasjon.
Vi tilbyr kurs til jegerprøven. Målsettingen med jegerprøven er å tilføre kommende jegere tilstrekkelig grunnballast i form av kunnskap om vilt, våpen og jaktutøvelse før de selv skal utøve jakt og fangst på egenhånd.