Har du lyst til å lære å tegne finner du kursene du er ute etter her. Et tegnekurs kan være en fin inngangsport til maleverden eller om man vil lære seg enkle tegneteknikker man kan bruke i jobb eller i hverdagen.
Vi tilbyr tegnekurs på engelsk. Postcards of the grand tour a creative journey through cityscapes sketching. The traditional Grand Tour was a cultural journey across Europe in which travelers studied classical antiquity, art, and languages and often purchased artworks as souvenirs of their voyage.
Tegning er nøkkelen: det er gjennom tegningen du lærer å se, utvikler leken, får kontakt med sansene dine, blir formsikker og utvikler din evne til å bruke ditt temperament og din følsomhet. Å tegne er en holdning, en måte å forholde seg til det kreative på der mange deler av din sansning.
Velkommen Nydalen Kunstskole åpner vi galleriet og malesalene. VI ønsker velkommen til en kveld fylt med kunst, inspirasjon og skaperglede. Kjenner du noen som kjenner noen som har lyst til å treffe Kjersti Bergesen eller er nysgjerrig på skolen, ta med deg venner og kjente, kvelden er åpen for alle
Vi tilbyr semesterkurs i tegning 1 for nybegynnere som kveldskurs. Kurset vil åpne opp for å benytte tegningen som studie, grunnlag for figurativt maleri og eget kunstuttrykk. På kurset vil du lære å bruke forskjellige motiver fra portrett og stilleben til landskap.
Vi tilbyr semesterkurs i tegning 2 for viderekomne. På kurset utvikles din tegning ytterligere gjennom fordypning i tegnestudier der linje, form, lys og proporsjoner står sentralt. Her benyttes levende modell og andre konkrete motiver.
Vi tilbyr semesterkurs i tegning på nivå 3 for erfarne på kveldstid. Hånden som ser for erfarne er et dypere dykk inn i såvel studie av menneskekroppen og levende modell som samtidsorientert figurativ tegning.
Oslo Kunstakademi tilbyr tegnekurs for voksne og ungdommer. Kurset er en innføring i tegningens grunnprinsipper. La deg overraske av hvor mye du lærer på et tegnekurs med Maike Sjåfjell.
Tegne - og malekurs for barn og unge. Å tegne og male utvikler menneskets kreativitet og uttrykksevner! Kurset vil gi elevene et godt fundament for videre læring. Lærer tilrettelegger undervisningen etter kursdeltakernes alder og nivå. Materialene er inkludert.
Tegne - og malekurs for unge. Å tegne og male utvikler menneskets kreativitet og uttrykksevner! Kurset vil gi elevene et godt fundament for videre læring. Lærer tilrettelegger undervisningen etter kursdeltakernes alder og nivå. Materialene er inkludert.
Lær å tegne portrett med større forståelse for proporsjoner, form, lys, skygge og uttrykk – og opplev gleden ved å se ansiktet på en helt ny måte! På dette kurset får du en inspirerende innføring i klassisk portretttegning, basert på prinsipper fra fire års klassisk kunstutdanning i Firenze!
Lær å tegne fugler, fisker og dyr med større forståelse for form, proporsjoner, lys, skygge og detaljer – og opplev gleden ved å skape levende og naturtro tegninger!
Vi tilbyr tegne og malekurs for pensjonister. Vi jobber med komposisjon, skygge, perspektiv, abstrakt, figurative, stilleben, fargelære og collage. Vi eksperimenterer, lærer teknikker og triks, og det er mye rom for felles og individuell undring og refleksjon rundt både prosesser og resultater.
Vi tilbyr tegne og malekurs for ungdom & voksne. Vi jobber med områdene komposisjon, skygge, perspektiv, abstrakt, figurative, stilleben, fargelære og collage. Innholdet tilpasses gruppen og den enkelte elev, enten du har tegnet og malt mye, eller er fersk og har lyst til å lære mye nytt.
Å tegne er den eldste formen for visuelt uttrykk og er kjernen innenfor mange visuelle fagområder og disipliner. Tegning kan være å gjengi den sansbare virkelighet eller et verktøy for å konkretisere tankene, erkjennelse – og mye mer.
Er du interessert i å tegne? Velkommen til kveldskroki på Einar Granum Kunstfagskole.
Bli med på våre tegnekurs for voksne! Vi har tegnekurs for nybegynnere og for de som er litt øvet. Kursene passer for deg som har lyst til å komme i gang med tegning, eller deg som har tegnet en stund, og ønsker faglig input.