Har du lyst til å lære å tegne finner du kursene du er ute etter her. Et tegnekurs kan være en fin inngangsport til maleverden eller om man vil lære seg enkle tegneteknikker man kan bruke i jobb eller i hverdagen.
Tegne - og malekurs for barn og unge. Å tegne og male utvikler menneskets kreativitet og uttrykksevner! Kurset vil gi elevene et godt fundament for videre læring. Lærer tilrettelegger undervisningen etter kursdeltakernes alder og nivå.
Tegne - og malekurs for unge. Å tegne og male utvikler menneskets kreativitet og uttrykksevner! Kurset vil gi elevene et godt fundament for videre læring. Lærer tilrettelegger undervisningen etter kursdeltakernes alder og nivå.
Vi tilbyr basics frihåndstegning kurs. Du lærer grunnleggende regler og tegneferdigheter. I tilegg jobber vi med abstraksjonene i tegningen. Det vil si hvordan vi kan bruke linjevariasjon og komposisjon til å fortelle noe med tegningen vår,
Vi tilbyr basics frihåndstegning kurs. Tegnekurset for deg som vil lære å tegne. Dette er kurset for deg som ønsker en kickstart på tegnekarrièren din, eller for deg som trenger en repetisjon av de helt grunnleggende tegneelementene.
Tegnekurs i frihåndstegning for nybegynnere og litt øvde. Billedkunstneren Maike Sjåfjell tilbyr tegnekurs i frihåndstegning for voksne og ungdommer på Sagene samfunnshus. Kurset er en innføring i tegningens grunnprinsipper.
VI tilbyr med Marius Moe i komposisjon, form og farge. I dette kurset dykker vi inn i teorien bak det å male bilder. Kurset tar utgangspunkt i olje- og akrylmaleri, og med eksempler fra kunsthistorien går vi inn på formkunnskap og komposisjon.
Maike tilbyr tegnekurs for barn. La deg overaske av hvor mye ditt barn kan lære på våre kurs. Det er gøy å tegne! Kurset er tilrettelagt for både barn som ikke har noen forkunnskaper innen tegning og også for barn som har deltatt på tidligere tegnekurs.
Figurativ kulltegning byr på andre utfordringer enn for eks blyanttegning, men det gir mer enn rikelig tilbake. Mulighetene er mange. Kull er et fleksibelt og levende medium med et stort uttrykksregister. Ingen forkunnskaper er nødvendig.
Vi tilbyr semesterkurs i tegning 2 for viderekomne. På kurset utvikles din tegning ytterligere gjennom fordypning i tegnestudier der linje, form, lys og proporsjoner står sentralt. Her benyttes levende modell og andre konkrete motiver.
Oslo Kunstakademi tilbyr tegnekurs for voksne og ungdommer på Bekkestua Bibiotek. Kurset er en innføring i tegningens grunnprinsipper. La deg overraske av hvor mye du lærer på et tegnekurs med Maike Sjåfjell.
Oslo Kunstakademi tilbyr tegnekurs for voksne og ungdommer. Kurset er en innføring i tegningens grunnprinsipper. La deg overraske av hvor mye du lærer på et tegnekurs med Maike Sjåfjell.
In this one-day drawing course, you will learn basic skills for drawing space and people with pencils and pens. Cost for materials and papers are included in the course fee. The course will be held in English, every thursday to saturday 18:00-20:00.
Bli med på våre tegnekurs for voksne! Vi har tegnekurs for nybegynnere og for de som er litt øvet. Kursene passer for deg som har lyst til å komme i gang med tegning, eller deg som har tegnet en stund, og ønsker faglig input.