I kategorien ledelse og strategi finner du alle typer lederkurs innen lederutviklingskurs, endringsledelse, prosjektledelse, etikk og bedriftskultur med mer. Du finner også kurs for kvalitetssikring, selskapsrett og styrearbeid. Dersom du ønsker å starte din egen bedrift vil det være lurt å ta et gründer og etableringskurs. Finner du ikke kurset du leter etter her, finner du det kanskje i kategorien HR og personal eller Markedsføring og salg. Ta gjerne kontakt med oss hvis du ønsker at vi skal finne et kurs for deg.
Vi tilbyr BAS-kurs- Bedriftsinternt. Kurset skal hjelpe deltakerne til å kunne mestre rollen som BAS. Bruk av KPI’er (Key Performance Indicator) er et begrep som mange virksomheter bruker.
Vi tilbyr kurs om prosjektadministrasjon- og koordinering for bedrifter. Prosjekter mislykkes ofte pga mangelfull koordinering og kontroll. At ulike faggrupper må vente på hverandre fører gjerne til sløsing av tid og reduserer lønnsomheten.
Vi tilbyr kurs om prosjektledelse for bedrifter. Målsettingen med kurset er å gi deg en bred innføring i prosjektfaget. Du får presentert enkle verktøy og teknikker som gjør deg godt rustet til å planlegge og følge opp dine prosjekter.
Vi tilbyr kurs i produktivitet - Spar 2- 4 timer hver dag. Bli 40% mer produktiv hver eneste dag! Effektiv til hva? Det resultatene som teller eller burde være det vi teller. Vi er ofte opptatt med "noe", men er dette "noe" viktig å prioritere?
Vi tilbyr nettbasert kurs om vannbehandling - koagulering og dybdefiltrering. Godt og trygt drikkevann, vårt viktigste næringsmiddel, krever optimal drift av anlegg basert på kunnskap og erfaring.
Vi tilbyr innføring i korrosjon. Korrosjon og feil materialvalg fører til store kostnader innenfor industri og infrastruktur. Vanlige utfordringer er nedbrytning av materialer i sjøvann, behov for maling og reparasjoner og problemer med ulike materialer i kontakt.
Vi tilbyr Lederutviklingskurs (16t). Deltaker vil bli mer bevisst på seg selv, som igjen styrker egen selvfølelse. Med en sterkere selvfølelse vil du stå bedre for egne valg av både privat og profesjonell karakter. En sterkere selvfølelse vil skape et bedre selvbilde, som igjen styrker selvtilliten.
Vi tilbyr kurs om LOTO innføring som e-læring. Dette kurset er ment som en innledning til intern opplæring i egen virksomhet, der ansatte lærer om strategi, kartlegging, prosedyrer, maskiner, utstyr og ikke minst plassering av oversiktskart og utstyr / hjelpemiddel.
Vi tilbyr kurs om risikovurdering som e-læring. Arbeidstilsynet har utarbeidet tre skjemaer som kan brukes som støtte i arbeidet med kartlegging, risikovurdering, planlegging og dokumentasjon.
I dette kurset vil Oslo Analytic gi bedrifter en innføring i hva digital bærekraft er, hvordan det påvirker karbonutslipp, kostnader og effektivitet. Du får konkrete tips til hva som bidrar til utslipp og hvordan du kan jobbe digitalt bærekraftig i hverdagen.