Nettverk i Quality Management 5.0



Kursarrangør: JUC
Sted: JUC
          Oslo, Sentrum
Kursadresse: Rosenkrantz’ gate 22, 0160 Oslo (kart)
Type:Åpent kurs / gruppeundervisning
Studie / yrkesutdanning
Undervisningstid: kl 12:30 - 17:00
Varighet: 4 ganger / 7 måneder
Pris: 29.450

Vi tilbyr kurs om nettverk i Quality Management 5.0 - nøkkelen til en vellykket virksomhet. Som medlem av nettverket omgås du med landets fremste og mest erfarne aktører, som på et faglig høyt nivå behandler aktuelle temaer og problemstillinger.

Innhold:
De overnevnte nettverkslederne vil her stå for en del av nettverkets innhold, i tillegg til at både andre nettverksdeltakere og andre eksterne foredragsholdere vil holde foredrag. Som medlem vil du ha gode muligheter til å påvirke innholdet på foredragene, da du som medlem kan medvirke gjennom valg av temaer og foredragsholdere. Innhold og tema vil variere fra møte til møte, og vil i fellesskap bestemmes av nettverksmedlemmene og nettverkslederne.

Noen eksempler på emner som kan tas opp og drøftes i nettverket:
• Risikostyring med kvalitetsstyring
• Quality 5.0
• Kontinuerlig forbedring
• Endringsledelse
• Hvordan gjøre intern promotering av kvalitetsarbeid fokus på interne prosesser
• Praktisk eksempel fra bedrift
• Forenkle ledelsessystemet
• Hvordan få gjennomslagskraft

Nettverksleder:
• Jon Erik Høgberg, CEO Itera Norge og Group COO

Hvordan fungerer våre nettverk:
• Vårt nettverk gir deg tilgang til en spesiell undervisningsmodell der læring og profesjonelt samarbeid står i fokus. I vårt nettverk utvikler medlemmene seg i fellesskap gjennom sesongen, som består av fire fysiske møter i løpet av året. Disse fire møtene legger grunnlaget for et unikt læringsforum preget av kunnskap, kompetanseutvikling og inspirasjon.

For å sikre at faglig ekspertise står i sentrum, har vi sørget for at alle møtene ledes av nettverksledere som er ledende eksperter innenfor nettverkets emneområde. Alle nettverksdeltakere vil få utlevert relevant materiale.

Målgruppe for kurset:
Deltakerne i nettverket er personer som i dag arbeider innen kvalitetsledelse, eller aspirerer til ansvar og oppgaver innen kvalitetsledelse - både strategisk og operativt. Dette kan for eksempel være advokater, sjefskonsulenter, kvalitetssjefter, Quality Managers, Quality Assurance Manager, Manager Quality & Risk Manager, Quality Leader, Area Quality Manager, QHSE/HMSQ-Manager, Kvalitets- og Revisjonsleder, Quality and Operations Manager, QA-manager, Quality Assurance Specialist, Legal Counsel og andre som arbeider, eller har erfaring med Quality Management i praksis.

Det er mulig å bli medlem av nettverket så fremt det er ledige plasser. Dette kan enten være fra starten av sesongen, eller i løpet av året. Plassene i nettverket er personlige, med det formål om å sikre at nettverksdeltakerne kontinuerlig møtes, og dermed også får et optimalt utbytte av de relasjonene som bygges og det faglige nettverket som skapes.