God nettverk- og systemadministrasjon er avgjørende for å lykkes med implementasjon og effektiv utnyttelse av lokale nettverk, intranett servere, serveroperativsystemer og applikasjonsprogramvare. Her finnes det kurs som kan videreutvikle kompetansen til IT folk, eller system- og nettverksadminstrasjon for mennesker uten IT bakgrunn. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner noe som passer for deg.
Vi arrangerer kurset Juniper Networks Certified Internet Specialist (JNCIS-SP). Et 6 dagers kurs som gjennomføres som 5 dagers bootcamp, og inngår i “Service Provider Routing and Switching Learning Path”
Vi tar med oss våre teknologipartnere og inviterer til tech updates og workshops, for faglig påfyll og lærerike diskusjoner.
Vi inviterer til teknisk studietur hos Infinera i Lisboa 3. – 6. mars 2025, og vil ha fokus på kompetanseheving innen optiske aktive WDM-løsninger, Lab, workshop og kurs.
Vi inviterer til teknisk studietur 28. – 30. mai 2024 til Juniper Networks sitt europeiske teknologisenter i Amsterdam.
I samarbeid med Icotera inviterer vi til webinar 12. april kl 09:00-10:30. Vi presenterer FTTx CPE/ONT, WiFi 6 & 7 MESH Aksesspunkt samt ICONS for overvåking og provisjonering.
Vi inviterer til webinar i samarbeid med Kentik den 5. april der vi ser nærmere på hvordan Kentik tilbyr avanserte løsninger for nettverksanalyse.
nLogic webinar: XaaS cloud platform – tjenestesalg for Service Providers Vi inviterer til webinar tirsdag 9. april kl 09:00 – 10:00 der vi presenterer vår tjenesteportal for service providers. Med en tjenesteportal kan service providers videreselge sine tjenester til bedriftskunder.
Vi inviterer til teknisk workshop hos Infinera i Stockholm 28. – 29. august 2024, og vil ha fokus på XR Optics som er “Intelligent Coherent Pluggable Networking Solution”.
ANGA COM er Europas ledende konferanse for bredbåndsoperatører og innholdsleverandører, med 500 utstillere fra 37 land og 21 700 deltakere fra 78 land.
NGON & 5G Transport samler alle sentrale aktører innen optisk nettverk. Vårt service provider team deltar på konferansen.
Telecom World arrangeres i Tromsø 25. – 26. april 2024. Rundt 300 deltakere fra ledersjiktet i hele verdikjeden i den norske bredbåndsbransjen er forventet å delta i Tromsø.
Piwik PRO er en kraftig plattform for nettsideanalyse med et sterkt fokus på personvern og GDPR-samsvar. I dette kurset får du en grundig innføring i bruk av Piwik PRO for å analysere trafikk, spore konverteringer, segmentere brukere og integrere med andre verktøy.
Praktisk utdanning hvor du lærer om fysisk infrastruktur, serverdrift og skyteknologier med Microsoft Azure som plattform. Etterspørselen etter denne kompetansen er høy, og du blir godt kvalifisert til å jobbe med skyteknologier.
Vi tilbyr studie i nettverks- og systemadministrasjon. Praktisk IT-utdanning som lærer deg administrasjon av nettverk og systemer. Studiet sentreres rundt Microsoft- og Unix-baserte teknologier, og infrastruktur for nettverk og serverdrift med fokus på IT-sikkerhet.
Vi tilbyr nettstudie i nettverks- og systemadministrasjon. Praktisk IT-utdanning som lærer deg administrasjon av nettverk og systemer. Studiet sentreres rundt Microsoft- og Unix-baserte teknologier, og infrastruktur for nettverk og serverdrift med fokus på IT-sikkerhet.
Attend our hands-on robotics seminar and get valuable insights about collaborative robots and how they can bring more flexibility and efficiency into your factory and machines.
Kurset passer for personer som har liten eller ingen kjennskap til programmerbare logiske styringer, som enten skal prosjektere enkle automatiseringsanlegg med OMRON PLS, eller ha den daglige drift og vedlikehold av enkle automatiseringsanlegg.
Vi tilbyr grunnkurs i frekvensomformer. Kurset gir en god gjennomgang av Omron´s verktøy for konfigurering av frekvensomformere. Deltakerne får god innsikt i mulighetene med aktuell programvare samt å bli kjent med knapper, og funksjoner i omformeren.
Dette er en to-dagers workshop hvor vi lærer de mest brukte kommandoene som er tilgjengelige fra kommandolinjen i Linux-terminaler for å bli mer effektive i bruk av Linux som operativsystem.
Vi tilbyr onlinekurs om kommunal IT og informasjonssikkerhet - beredskapsplikt og muligheter. Kurset er laget for å gi deg som jobber med informasjon og systemsikkerhet i kommunen, men er også åpen for andre som ønsker å styrke sin kompetanse innen fagfeltet.
Vi tilbyr onlinekurs om offisielt CSA CCSK Foundations på engelsk. CCSK er et bevis på at innehaveren forstår hovedkonseptene i de tre dokumentene CSA bruker som kunnskapsbase for CCSK.