Vi tilbyr dansekurs i hiphop & streetdance på nybegynner / litt øvet nivå nivå for barn uten foreldre. I dette morsomme nybegynnerkurset lærer barna det grunnleggende innen hiphop’ens, bevegelser og stil til fengende musikk.
Vi tilbyr dansekurs i hiphop & streetdance på nybegynner / litt øvet nivå for barn. I hiphop og street kan du forvente mye koreografi, med fokus på dynamikk, eksplosivitet og groove. Vanskelighetsgrad på koreografi tilpasses og blir tatt hensyn til, både for nye og erfarende dansere.
Vi tilbyr dansekurs i hiphop / commercial på nybegynner / litt øvet nivå for barn. I hiphop og street kan du forvente mye koreografi, med fokus på dynamikk, eksplosivitet og groove. Vanskelighetsgrad på koreografi tilpasses og blir tatt hensyn til, både for nye og erfarende dansere.
Vi tilbyr dansekurs i hiphop / commercial på øvet nivå for ungdom. I hiphop og street kan du forvente mye koreografi, med fokus på dynamikk, eksplosivitet og groove. Vanskelighetsgrad på koreografi tilpasses og blir tatt hensyn til, både for nye og erfarende dansere.
Hip Hop en en dansestil hvor man kan lære mange forskjellige kule trinn, rytmer og koreografier og er den mest populære danseformen for barn og ungdom i Norge. Denne er en kul klasse for gutter og jenter.
Er like gøy for nybegynnere og de som har danset før! Er du ny, er du velkommen til å prøve første kurskveld. Men du MÅ gi beskjed før du går og senest innen 2 dager dersom du ikke ønsker å gå kurset videre, slik at vi får strøket deg av listen.
Vi tilbyr dansekurs i hiphop for ungdom over 15 år. På samtlige hiphop kurs lærer man dans som er topp moderne. Enkelt kan det sies at det man ser på musikk video på MTV er i likhet med det man danser på disse kursene. Det blir derfor en blanding mellom hiphop, R&B og streetjazz m.m.
Vi tilbyr dansekurs i hiphop for ungdom under 15 år. På samtlige hiphop kurs lærer man dans som er topp moderne. Enkelt kan det sies at det man ser på musikk video på MTV er i likhet med det man danser på disse kursene. Det blir derfor en blanding mellom hiphop, R&B og streetjazz m.m.
Vi tilbyr Hip Hop dansekurs for barn fra 6 år. Konseptet Hip Hop kommer orginalt fra USA og har utviklet seg i mange ulike retninger i de senere år. New school, Old school, Popping og Locking, Funk, Elektric boogie for å nevne noen.
Vi tilbyr Hip hop 1 for barn (1.-3. klasse). Hip hop-timene er varierte dansetimer med mye fokus på koreografi. Det gis rom for at hver enkelt elev skal finne egen stil og eget uttrykk. Hip hop-undervisningen preges av morsomme kombinasjoner, kule bevegelser, isolasjon, koordinasjon og rytme.
Har du noen gang tenkt på hvordan det er å danse hiphop? Jazz? Sportsdans? Linedance? Turn? Swing? Street? Nå har du muligheten til å teste ut forskjellige dansestiler i ett og samme kurs! Superflinke folk kommer til Gjerdrum Kulturhus for å dele av sin lidenskap.
Commercial og Street er populære sjangre med mye energi. Timene består av teknikkøvelser og kombinasjoner. Elevene vil få jobbe med koordinasjon, kroppsbevissthet og musikalitet. Dette er morsomme timer med stor takhøyde og rom for lek og kreativitet.
Vi tilbyr dansekurs i Girlystyle. Dette er en morsom klasse med mye sass og fierce. Vi leker med ulike stiler og uttrykk, og trener på teknikk og koreografier. Vi har to nivåer i dette kurset: ett for 9-12 år og ett til alderen 13+.