Vi tilbyr Hip hop 1 for barn (1.-3. klasse). Hip hop-timene er varierte dansetimer med mye fokus på koreografi. Det gis rom for at hver enkelt elev skal finne egen stil og eget uttrykk. Hip hop-undervisningen preges av morsomme kombinasjoner, kule bevegelser, isolasjon, koordinasjon og rytme.
Vi tilbyr dansekurs i hiphop for barn fra 6 - 8 år. Hip hop er en mangfoldig dansestil utviklet fra det urbane med fokus på rytme og «groove». Kurset har energiske timer som gir danserne muligheten til å uttrykke seg kreativt gjennom rytme og eksplosivitet.
Hiphop og House er begge stiler er innenfor streetdance og club dance, og kommer opprinnelig fra USA. I begge klassene vil undervisning fokusere på grunnleggende teknikk og fundamentene i stilen. Klassene vil bestå av både freestyle/improvisasjon og koreografi.
Kurs for barn i 2-4 klasse som ønsker å lære å danse hip hop.
Dansekurs for 5-6 klasse i Hip hop
Vi tilbyr dansekurs i Hip Hop for barn fra 8 år og oppover. Hip Hop / Street Dans er danseformen dere ser på musikkvideo og på konsert. Den er alltid kul og vi bruker mye flott musikk fra dagens hitlister.
Vi tilbyr dansekurs i hiphop for ungdom over 15 år. På samtlige hiphop kurs lærer man dans som er topp moderne. Enkelt kan det sies at det man ser på musikk video på MTV er i likhet med det man danser på disse kursene. Det blir derfor en blanding mellom hiphop, R&B og streetjazz m.m.
Vi tilbyr dansekurs i hiphop for ungdom under 15 år. På samtlige hiphop kurs lærer man dans som er topp moderne. Enkelt kan det sies at det man ser på musikk video på MTV er i likhet med det man danser på disse kursene. Det blir derfor en blanding mellom hiphop, R&B og streetjazz m.m.
Vi tilbyr hip hop for barn fra 6 år. Dette er en stilart som oppstod i gatemiljøet, og har siden utviklet seg i mange retninger: Popping, Locking, Funk, Electric boogie etc. Timen består av oppvarming, isolasjon, styrke, uttøying og masse kule dansekombinasjoner.
Commercial og Street er populære sjangre med mye energi. Timene består av teknikkøvelser og kombinasjoner. Elevene vil få jobbe med koordinasjon, kroppsbevissthet og musikalitet. Dette er morsomme timer med stor takhøyde og rom for lek og kreativitet.
Vi tilbyr dansekurs i Girlystyle. Dette er en morsom klasse med mye sass og fierce. Vi leker med ulike stiler og uttrykk, og trener på teknikk og koreografier. Vi har to nivåer i dette kurset: ett for 9-12 år og ett til alderen 13+.