Svømmekurs for kvinner over 15 år som kan svømme minimum 25m og er trygge på dypt vann. På kurset jobber vi hovedsakelig med crawlteknikk, vi jobber også med svømmeartene rygg og bryst.
Innhold:
Målet er å lære svømmeartene crawl, rygg og bryst. Fokus på flyting og linjeholdning som er avgjørende for å mestre de fleste svømmearter. Når dette sitter tar vi for oss pusting og fremdrift med armer og bein, og setter dette sammen til komplett svømming mot slutten. Det er en fordel å være komfortabel med å ha hodet under vann og se for å lykkes med kurset.
Kursmaterialet:
Vi krever at alle bruker badetøy og badehette. Vi godtar bruk av treningstights og t-skjorte i syntetisk stoff. Ikke bomull.
Pris:
Prisen 530,- pr. måned og det gis 100,- i søskenmoderasjon for hver påfølgende søsken. Medlemskontingenten kr 100,- per kalenderår.
Målgruppe for kurset:
Videregående svømmekurs for kvinner