IP-dagen 2025 - webinar
Faglig påfyll og ny innsikt i hvordan KI, reverse engineering, globale varemerkestrategier, UPC og patenttvister former morgendagens IP-praksis.
På dette fagseminaret får du møte eksperter fra blant annet Puma, Unified Patent Court, Kvale og Patentstyret. Det blir servert innsikt i alt fra finsk innovasjonskraft og global merkevarebygging, til datasikkerhet og forskjeller i behandling av patenttvister.
IP-dagen 2025 er årets faglige høydepunkt for IP-bransjen. Her møtes advokater, rådgivere, IP-administratorer, myndigheter og andre fagfolk som jobber med immaterielle rettigheter. Dagen byr på innsikt, verktøy og nettverk for alle som har IP som arbeidsfelt. På Sentralen i Oslo sentrum får du en hel dag med faglige innlegg og diskusjoner i Marmorsalen.
Sentrale tema på årets fagdag:
• Det finske IP-økosystemet og hvorfor Finland er et innovativt land.
Antti Riivari, Finnish Patent and Registration Office (PRH)
• Innblikk i hvordan Puma, et globalt konsern, jobber med varemerker, merkevarebygging og organisering av IP-avdelingen.
Anna Bagués, Puma?
• Den nye patentdomstolen (UPC): oppbygging, valg av språk og internasjonal jurisdiksjon. Hva betyr dette for europeiske og norske rettighetshavere?
Stefan Schilling, Unified Patent Court
• Reverse engineering?ved bruk av kunstig intelligens (KI), og hvordan dette påvirker vernet av forretningshemmeligheter.
Eskil Korneliussen, Patentstyret?
• Datasikkerhetsbrudd og teknologityveri – hvordan kan virksomhetene stå bedre rustet?
Ulrikke Asbøll, Acapo Onsagers?
• Behandling av patenttvister i norske domstoler: utviklingstrekk og forskjeller sammenlignet med den felles europeiske patentdomstolen (UPC).
Ingvild Hanssen-Bauer, Kvale?
• Hvordan Heymat ivaretar sine immaterielle verdier, Karoline Rigault, Heymat?intervjues av Solrunn Dolva, Patentstyret
Deler av arrangementet foregår på engelsk.
For hvem?
IP-dagen er en fagdag for aktører som arbeider i IP-bransjen eller med IP-området.
Vi ønsker deg velkommen til årets høydepunkt for IP-miljøet!