Vi tilbyr nettkurs om dokumentasjon av kontantsalg og krav til kassasystem. I dette kurset gjennomgår vi hvordan kontantsalg skal dokumenteres, med spesielt fokus på kravene til bruk av produkterklært kassasystem.
Innhold:
Dette omfatter blant annet hva som skal og kan registreres i kassasystemet, krav til kassaskuff, dokumentasjonskrav, utarbeidelse av dagsoppgjør, samt hvor og hvordan kassasystemet skal oppbevares. Vi skal se på hvilke unntak fra kravet til bruk av kassasystem som er gitt, og hvilke bransjer som har særbestemmelser for dokumentasjon av kontantsalget.
Agenda:
• Produkterklæring, registrering i kassasystem og bruk av kassaskuff
• Krav til dokumentasjon, kvittering og dagsoppgjør
• Unntak fra kravet til kassasystem
• Særskilte bransjebestemmelser
Kvalitetssikring:
• Kurset ble sist gjennomgått av våre fageksperter 25.08.2025
Kursholder: Maren Opheim
Maren har bachelor i regnskap og revisjon, og er statsautorisert regnskapsfører. Hun har operativ erfaring innen regnskap, og har jobbet med regnskap A - Å for klienter i ulike bransjer. Maren er en erfaren kursholder og rådgiver i Sticos, og hun har regnskap som sitt spesialområde.
Nettkurs:
Nettkursene er interaktive kurs med en variasjon av tekst, video og spørsmål underveis. Dette gjør kurset engasjerende og gir deg god læringseffekt. Kurset kan gjennomføres på både PC, nettbrett og mobil. Kursbevis lagres automatisk i kursplattformen.
Etterutdanning:
Regnskapsfører:
• Finansregnskap 2 timer
Revisor:
• Finansregnskap 2 timer
Advokat:
• Ikke-juridiske timer 2 timer
Målgruppe for kurset:
Alle som ønsker nettkurs om dokumentasjon av kontantsalg og krav til kassasystem