Finca Al Limón er stedet hvor du kan fordype deg i yoga, nyte naturskjønnhet, og finne roen. Vi gleder oss til å ønske deg velkommen på denne inspirerende yogaferien, åpen for alle, men spesielt tilpasset blinde og svaksynte. Pris oppgitt er fra pris
Reisens høydepunkt
• Daglig yogaøvelser med dybdeavspenning
• Nydelig lokal og autentisk spansk mat, med tilrettelegging ved måltider
• Eget sted helt for oss selv
• 3 ledere, der 1 er erfaren yogalærer, med tilknytning til Blindeforbundet
• Kveldsunderholdning noen kvelder
• Utflukts forslag og fellesskap
Yogaferie på den spanske landbygda
Velkommen til Finca Al Limón, et sjarmerende hotell i hjertet av Andalusia-regionen i Spania. Her, nær den pittoreske landsbyen Álora, vil du oppleve en ferie full av ro og personlig vekst. Med sin behagelige atmosfære, innbydende bassengområde og vennlige vertskap, er Finca Al Limón det perfekte stedet for en yogaferie som gir deg både avslapning og fornyet energi.
Under uken nyter vi daglig yoga, slapper av på en solstol ved bassenget, dypper kroppen i det deilige vannet og spiser autentisk og lokal spansk mat. Programmet er skreddersydd for deg som ønsker en blanding mellom ferie, avslapping, møte nye mennesker og yoga. Yogaen passer både deg som er nybegynner og deg med mer yogaerfaring.
Daglige yogaøkter
Vi tilbyr tre daglige yogaøkter, alle frivillige. De fleste yogatimene vil foregå innendørs, med noe praksis ute i naturen.
• Morgenmeditasjon: Start dagen med 20 minutters meditasjon i stillhet. Få en rolig start med enkel instruksjon før du nyter din egen nærværspraksis. Du kan også velge å sove litt lengre eller ta et morgenbad.
• Aktiv morgenyoga: En energigivende økt med solhilsen, balansestillinger og kjernemuskulaturtrening. Instruktøren gir alternative stillinger for en mer tilpasset opplevelse. En lærer og en assistent er til stede for å hjelpe deg med å finne trygghet i øvelsene.
• Rolig ettermiddagsyoga: Senk tempoet med en beroligende praksis som inkluderer hvilende yoga, pusteøvelser og dybdeavspenningen yoga nidra. En lærer og en assistent er til stede for å hjelpe deg med å finne trygghet i øvelsene.
Tilpasset ledsagelse
Vi har hele retreatstedet for oss selv, og alt er på et plan. De første to dagene vil vi være tilgjengelige for å ledsage deg (såfremt du trenger dette) mellom rom, matsal, yogarom og bassengområdet. Hvis du trenger ledsagelse resten av uken, er du velkommen til å ta med en ledsager til samme pris som deltaker prisen. På våre daglige turer i området vil vi ha en person som leder turen. Gruppen vil bestå av maks 22 personer, inkludert ledsagere/ledere. Det er god plass til alle i yogarommet.
Utforsk omgivelsene
Vi tilbyr utflukter to av dagene mot en liten ekstra kostnad. Disse utfluktene gir deg muligheten til å oppleve mer av den vakre andalusiske naturen. Detaljer om utfluktene vil bli gitt under vårt daglige frokostmøte. Du kan selvsagt velge å hvile og nyte dagen på Finca al Limone istedenfor.