Vi tilbyr kurset Veien til golf. Dette kurset foregår innendørs på golfern i Kongsvinger. Golfern ligger 100m opp fra Circle K, med samme innkjøring som Circle K. Jeg vil stå utenfor og ta dere imot.
Siden kurset er innendørs, trengs det ikke noe spesiell bekledning, men kan være greit å ha klær som er lette å bevege seg i. Kaffe og brus kan kjøpes der, men mat må dere ta med selv.
Kurset vil foregå 09:00 – 15:00, lørdag 15.- og søndag. Lunsj i 12 tiden. Vi kommer til å gjennomgå litt teori om regler og ha masse praksis på simulatorene og puttematten som er på golfern. Som gjør at dere vil bli golfere alle sammen.
VTG kurs består av tre deler
Del 1 / E-læring:
VTG e-læring er første steg på veien til å bli golfspiller.
Alle kursdeltakere må gjennomføre denne i forkant av kurset.
Veien til golf – Norges Golfforbund
Del 2 / VTG Basiskurs:
Opplæring i golfslag og teknikk, inkludert GOBBS (grep, oppstilling, ballplassering, balanse og sikte).
Kurset består av 3 timer på TrackMan-simulator med trener, samt 1 time teori.
Del 3 / VTG banespill:
Banespill og siste del av praksis gjennomføres på våren når korthullsbanen og rangen åpner.
Totalt 3 timer praksis.