Språkkurs i Toulouse



Kursarrangør: Eduplanet
Sted: Toulouse
          Utlandet, Frankrike
Type:Åpent kurs / gruppeundervisning
Undervisningstid: Oppstart annenhver mandag hele året

Vi tilbyr franskkurs i Toulouse på Langue Onze. Langue Onze ble grunnlagt i 1991 og var da den første skolen med språkkurs i fransk i det sørvestlige Frankrike. De har siden gjort seg kjent over hele verden for å være en skole av høy kvalitet med profesjonell og kreativ undervisning.

Språkskolen Langue Onze
Språkkursene deres gir deg en dyp innsikt i det franske språket og den franske kulturen, som er avgjørende for å forstå et språk fullt ut. Langue Onze er medlem av og er offisielt anerkjent av flere nasjonale og internasjonale organisasjoner for språkundervisning og språkreiser som FLE.Fr, TANDEM International etc.

Skolen ligger midt i sentrum av Toulouse, kun 5 minutters gange til det velkjente Place du Capitole og har 7 luftige og solrike klasserom, alle med klimaanlegg. Toulouse er et godt og rimelig storbyalternativ til Paris og Nice. Skolen har et bredt og spennende utvalg av kurs og fritidsaktiviteter i sitt program. Toulouse er en genuin studentby.

Litt om Toulouse
Toulouse i det sørvestre Frankrike er landets fjerde største by. Byen ligger på en fruktbar, flat slette ved elven Garonne. Dette er en av Frankrikes fremste studentbyer, med over 150.000 studenter, og tilbyr en fantastisk atmosfære for studenter på språkkurs, med tilgang til alt man kan ønske seg. Overalt møter du elever fra forskjellige nasjonaliteter som sykler eller går mellom sine hjem og skole.

Fakta
• Språknivå: Alle
• Minimumsalder: 17 år
• Leksjoner / uke: 23, 23+4, 23+6
• Gruppestørrelse: Max 12
• Lengde på leksjoner: 45 minutter
• Startperioder: Hver uke
• Kurslitteratur: Inngår
• Innkvartering: Delt leilighet, vertsfamilie, studio
• Antall klasserom: 10
• Avstand til by: 5 minutter

Kurs
• Franskkurs med 20 leksjoner per uke
• Intensivkurs med 26 leksjoner per uke
• Superintensivkurs med 40 leksjoner per uke
• Kombinasjonskurs med 23 leksjoner og 4/8 privattimer per uke
• Språkkurs og Fransk Cuisine med 20 leksjoner og 2 workshops per uke
• Språkkurs og Vin med 23 leksjoner og 1 workshop per uke

Fritid
Langue Onze tilbyr studentene et bredt aktivitetsprogram med flere ulike alternativer hver uke. Eksempler på disse aktivitetene er:

• Guidede turer og «skattejakt» i byen
• Filmkvelder
• Sing-a-long på fransk
• Museumsbesøk
• Matlagingskurs
• Sportsaktiviteter
• Vinsmaking
• Båtturer på Garonne
• Restaurantkvelder og mye mer

I tillegg til dette har byen mye for deg å oppdage på egen hånd. Blant annet anbefales et besøk i teatret le Capitole, som helt sikkert vil bli en uforglemmelig opplevelse. Hvis du er mer interessert i shopping, så tilbyr byen virkelig dette. Det største utvalget av butikker finner du i området rundt Place du Capitol. Det er også lett å komme til byer i nærheten med tog og fly.

Gratis veiledning
Trenger du mer informasjon, eller hjelp til å velge riktig kurs? Kontakt oss for gratis veiledning!