Vi tilbyr italienskkurs i Firenze på Linguaviva. Linguaviva i Firenze er en privat språkskole som ble grunnlagt i 1976 og som har et veldig godt rykte. Linguaviva er medlem av den internasjonale språkorgansasjonen IALC, som har som mål å garantere studentene høy kvalitet på deres medlemsskoler.
Språkskolen Linguaviva
Linguavivas mål er at de utenlandske studentene som velger å reise hit på språkkurs skal lære både språket og om Italia og landets kultur. At det er en velorganisert skole, ser man umiddelbart når man åpner porten. Lærerne er godt utdannet og gir deg en stimulerende undervisning som gjør det morsomt å lære seg italiensk. Det er en vennlig atmosfære på skolen, noe som gjør studiemiljøet veldig hyggelig.
Skolens språkkurs er delt inn i to blokker hver dag. To leksjoner består av teoretiske språkkurs og de resterende to timene er praktisk språkopplæring. Linguaviva i Firenze ligger sentralt på Via Fiume, rett ved sentralstasjonen. Hvis du er interessert i kunst, design eller fotografering kan du ta et ekstra kurs i disse fagene. Ta gjerne kontakt med skolen om dette!
Linguaviva er en stor språkskole med elever fra hele verden. De fleste studenter er i alderen 20 - 25 år. Dra til Firenze hvis du vil oppleve kultur, kunst og renessansehistorie i hjertet av Toscana. Her har du også gode muligheter for minneverdige utflukter til byer som Siena og Pisa! Og en ting til! Vil du maksimere språkreisen din ved også å oppdage en annen by i Italia? Via Linguaviva kan du velge å ta deler av språkkurset i Milano, på søsterskolen Linguadue.
Litt om Firenze
«Wien er for musikken og Firenze er for kunsten» blir det vanligvis sagt. Du vil snart oppdage at Firenze er en av verdens viktigste kunstbyer når du drar hit på språkkurs.
Fakta
• Språknivå: Alle
• Minimumsalder: 16 år
• Leksjoner / uke: 20, 30
• Gruppestørrelse: Max 12
• Lengde på leksjoner: 45 minutter
• Startperioder: Hver uke
• Kurslitteratur: Ikke inkludert
• Innkvartering: Delt leilighet, vertsfamilie
• Antall klasserom: 10 - 12
• Avstand til by: 5 minutter
Kurs
• Språkkurs i italiensk med 20 leksjoner per uke
• Intensivkurs med 30 leksjoner per uke
• 50+ språkkurs med 20 leksjoner per uke
• Italiensk + matlaging med 20 språkleksjoner og 6 workshops per uke
• Italiensk + kunst med 20 språkleksjoner og 8 workshops per uke
Fritid
Skolen har et bredt aktivitetsprogram og de organiserer aktiviteter både i og utenfor skolen. Skolen tilbyr blant annet filmvisning og forskjellige foredrag om italiensk historie og arkitektur, og de er alle gratis. Hver lørdag arrangeres utflukter til byer i nærheten og til severdigheter. Firenze tilbyr vakker arkitektur, gode shoppingmuligheter og et stort utvalg av restauranter og nattklubber. For italienerne er Firenze en viktig studentby, og her har studentene sine «egne» kafeer, restauranter og klubber. Firenze er en veldig naturskjønn by med vakre omgivelser - lei sykkel eller vespa og oppdag Toscana!
Gratis veiledning
Trenger du mer informasjon, eller hjelp til å velge riktig kurs? Kontakt oss for gratis veiledning!