Vi tilbyr språkkurs i norsk for nybegynnere nivå A2 på engelsk. Ser du etter en måte å styrke norskkunnskapene dine norsk? Vi bygger videre på norsk 1 (A1), og gir deg en undervisning som leder til et A2 nivå.
Innhold:
I dette norskkurset er målet at du skal kunne forstå og bruke ord, fraser og uttrykk i enkle hverdagssituasjoner. Målet er at du skal ha kunnskaper nok til å bestå en norsk test på A2 nivå.
I kurset vil du lære:
• Å forstå og bruke ord, fraser og uttrykk slik at de kan gjøre seg forstått i hverdagslige situasjoner
• En del grunnleggende grammatikk
• Spørrepronomen
• Tallord
• Staving - kunne det norske alfabetet
• Å lage setninger og spørsmål med korrekt ordstilling
• Å uttrykke deg om valuta, mål og vekt
• Å uttrykke dine egne meninger om ulike emner
• Å ha en del kunnskap om det norske samfunnet
Målgruppe for kurset:
Dette kurset er laget til deg som kan litt norsk, men som ønsker å bli bedre i språket
Nivå:
• Nybegynnere nivå A2
Kursspråk:
• Kurset holdes på engelsk
Kursmateriell:
Med hensyn til lærebok i Kristiansand kommer vi med informasjon før kursstart om hvilke bøker som skal brukes og må kjøpes. Kursavgiften inkluderer ikke bøkene.
Godkjennelse og kursbevis:
Aftenskolen er godkjent av Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse og norske innvandringsmyndigheter og gyldig i forhold til søknad om permanent oppholdstillatelse eller norsk statsborgerskap. Etter fullført norskkurs vil du motta kursbevis så lenge du har deltatt minst 75% av kurset. Om du har mindre deltakelse, kan vi utstede en kursbekreftelse for de timene du har deltatt.