Heklekurs (lær å hekle veske)



Kursarrangør: Kreativt Miljø
Sted: Helsebygget (4.etg)
          Akershus, Lørenskog
Kursadresse: Skårersletta 18, 1473 Lørenskog (kart)
Type:Åpent kurs / gruppeundervisning
Undervisningstid: 17.30-20.00
Varighet: 1 dag
Pris: 950
Neste kurs: 27.10.2025 | Vis alle kursdatoer

Lyst til å lære å hekle? Nå har du muligheten! Vi inviterer til heklekurs i vårt kreative verksted som ligger midt i Lørenskog sentrum :) Her lærer du å hekle verdens kuleste veske som er blitt så trendy:)

Kurset går over 2,5 time og gir deg en innføring i hvordan du kan hekle en veske. Du kan velge mellom å hekle "vinkveld veska" eller "festveske".
Vinkveldveska lages med heklede håndtak, mens festveske lages med løse håndtak eller lenke. Det finnes så mange muligheter til å skape et kult preg på sin veske:)
Ønsker man dette tilbehøret kan det kjøpes på kurset :) Heklenål nr.9 kan tas med eller kjøpes hos oss det også!


Målgruppe:
Passer for alle som har lyst til å lære å hekle veske! Både dere som har heklet fra før og dere som er helt nybegynnere.

Forkunnskap:
Ingen forkunnskaper trengs!

Kursmateriell:
Garn og oppskrift er inkludert i prisen. Du velger oppskrift og farge på garnet hos oss når du kommer på kurset:) Garnet er rester fra t-skjorter og tekstilindustrien som gjør det ekstra gøy og bærekraftig å lage sin egen kule veske!

Begrenset plasser!
Førstemann til mølla.

PS: kurset blir avholdt med forbehold om nok påmeldte!

Velkommen:)