Fagbrev renholdsoperatør - videregående - virtuelt



Kursarrangør: Fønix
Sted: Nettkurs / Nettstudie
Hele landet
Type:Nettkurs og nettstudie
Studie / yrkesutdanning
Undervisningstid: kl 17:00 - 21:00
Varighet: Annenhver uke over 2 semester
Pris: 14.750
Neste kurs: 12.01.2026 | Vis alle kursdatoer

Vi tilbyr fagbrev som renholdsoperatør på videregående nivå som virtuelt klasserom. Dette kurset gir deg den nødvendige teoretiske forberedelsen til tverrfaglig eksamen i faget samt fag og svenneprøven som renholdsoperatør.

Gjennomføring:
Undervisningen foregår i et digitalt klasserom via Google Classroom, hvor du får tilgang til materiell, oppgaver og veiledning.

Faginnhold:
1) Renholdsplanlegging:
• Planlegge og dokumentere renhold, vurdere behov, og sikre kvalitet i leveransen

2) Renhold:
• Utføre regelmessig, periodisk og spesialrenhold i ulike bygg og transportmidler

3) Helse, miljø og sikkerhet:
• Risikovurdering, sikker jobbanalyse, og arbeid i henhold til gjeldende regelverk for helse og sikkerhet

4) Bærekraftige løsninger:
• Kollegialt samarbeid om miljøvennlige løsninger i renholdsarbeid

Lånekassen:
Alle våre fagbrevkurs er godkjent for støtte i Lånekassen

Målgruppe for kurset:
Kurset passer for deg som har erfaring fra renholdsfaget og ønsker å ta fagbrev for å få formalisert kompetansen din.

Forkunnskaper:
• Det er ingen krav til forkunnskaper for kurset, men det er en fordel at du har 2 - 3 års erfaring fra renholdsyrket. Krav til norskkunnskaper tilnærmet nivå B1.

Nivå:
• Videregående nivå

Kursmateriell:
Kursbøker er ikke inkludert og må anskaffes av deltakerne selv

Eksamen og forberedelser:
Kurset forbereder deg til eksamen, som du selv må melde deg opp til gjennom din Fylkeskommune. Oppmeldingsfrist for eksamen er 1. februar for vårsemesteret og 15. september for høstsemesteret. Fønix gir deg gjerne veiledning i prosessen. Meld deg opp her: https://privatist.inschool.visma.no/

Privatisteksamen for renholdsoperatørr er skriftlig. Vi legger opp til eksamensforberedende undervisning i slutten av kursperioden og jobber oss gjennom tidligere gitte eksamensoppgaver for å gi deg en opplevelse av hva som forventes til eksamen.