´Assistert Mindfulness´ - Konkrete verktøy og ferdigheter.



Kursarrangør: Stig Hjelland
Sted: Senter for Personlig Utvikling. Bergen, Bryggen
          Hordaland, Bergen
Kursadresse: Bryggen 31, 5003 Bergen (kart)
Type:Åpent kurs / gruppeundervisning
Undervisningstid: Introduksjons-samling Kl. 13.00
Varighet: 2 timer
Pris: 100
Neste kurs: 16.08.2025 | Vis alle kursdatoer

Ønsker du å fordype din meditasjonspraksis? Vi starter H-2025 en månedlig selvutviklings- og meditasjonsgruppe for deg med erfaring fra mindfulnessmeditasjon, yoga eller selvutvikling. Introduksjon med smakebiter på metodene: 16. Aug.-25 kl. 13.00-15.00 (Kr.100.-)

Målsettingen er - utfra et trygt, relasjonelt fellesskap - å gi konkret støtte til deg som har kjent på frustrasjon over å bli overlatt til deg selv og din motstand i meditasjonsprosessen. Her blir du «holdt», ikke bare instruert i å prøve og å prestere.

Vi vil bl.a. bruke nyutviklede relasjonelle øvelser og kroppsorienterte praksiser som "Inngående Kroppssansning” og "Mindful Authentic Movement" - som kan forvandle motstand og distraksjon til fordypning. Dette kan skje, ikke ved å bekjempe motstanden, men ved en kroppslig forankring - å gå inn i og gjennom den.

Sikkerhet, kontinuitet og trygghet vektlegges sterkt, men du må være i stand til til å ta ansvar for egen prosess. Der er ikke et terapeutisk siktemål.

Gruppen ledes av Psykologene Stig Hjelland (aktualisering.no), og Ketil Langeland.
Sted: Senter for Psykologisk Utvikling, Bryggen 31. Bergen.
På lørdagene 30. Aug, 27. Sept., 11. Okt., 22. Nov., 13. Des-25. kl.13.00 - 15.00.
Pris er 5000.- for de 5 gangene.

Introduksjon med smakebiter på metodene:
16. Aug.-25 kl. 13.00-15.00 (Kr.100.-)
Påmelding til introduksjonen, skjer gjennom å sende navn, telefonnummer og emailadresse - gjerne med litt om deg og din erfaring med meditasjon/selvutvikling. Det er et begrenset antall plasser.