Kristiansand Truckopplæring ANS

Kristiansand Truckopplæring ble etablert i 1979, og er i dag et av Norges største yrkesopplæringsfirma. I 2024 ble det holdt kurs i vår regi i hele Norge. Til sammen utdannet vi blandt annet ca. 1200 truckførere.

Vi har pr i dag 2 instruktører som reiser rundt og holder kurs i hele landet. I tillegg til vårt hovedkontor i Kristiansand har vi avdelinger i Bergen og Stavanger.

Vi samarbeider blant annet med endel Folkeuniversitetet, Bygdeservice og Norsk landbruksrådgiving. Samtidig tilbyr vi bedriftsinterne kurs over hele landet.

Vi kan tilby den opplæringen som det stilles krav til i lover og forskrifter når det gjelder bruk av forskjellige maskintyper. Våre kurs er tilrettelagt for alle.

Vi er medlem av BKO - Bransjeforum for Kontroll og Opplæring og NOORSI - Norsk Organisasjon for Sikkerhetskompetanse.

Vårt hovedmål for opplæringen er å redusere ulykker. Riktig bruk, vedlikehold, kunnskap om lovverk og om utstyr og gods er blant emnene som blir gjennomgått på kursene.


 |  1 2 3   |  Neste side >>

G11 Stroppekurs

Stroppe og anhukerkurs 24 timer.

Sted Dato Varighet Pris
Kristiansand Kristiansand 20.04.2026 3 dager20.04.2026 5.900 kr  
Stavanger Stavanger 3 dager 5.900 kr  
Strand / Jørpeland Strand / Jørpeland 3 dager 5.900 kr  

G20 Fastmontert Hydraulisk Kran inkl. Modul 1 og Modul 2.3

Kurs med modul 1 Grunnkunnskap, Modul 2.3 (G11) Løfteredskap og Modul P-2.1 (G20) Fastmontert kran kurs.

Sted Dato Varighet Pris
Hele landet Hele landet 39 timer 9900 kr  

Lastebilkran

Vi tilbyr kurs i lastebilkran. Fagplanen for opplæringen er godkjent av Arbeidstilsynet. Lastebilkrankurset er på minimum 76 / 92 timer (44 timer teori og 32 / 48 timer praktisk kjøring).

Sted Dato Varighet Pris
Kristiansand Kristiansand 5 dager 9.900 med fadderordning kr  
Stavanger Stavanger 5 dager 9.900 med fadderordning kr  

Lastebilkran - bedriftsinternt

Vi tilbyr kurs i lastebilkran for bedrifter. Fagplanen for opplæringen er godkjent av Arbeidstilsynet. Lastebilkrankurset er på minimum 76 / 92 timer (44 timer teori og 32 / 48 timer praktisk kjøring).

Sted Dato Varighet Pris
Hele landet Hele landet 5 dager Avtales kr  

Maskinførerkurs

Vi tilbyr maskinførerkurs. Etter Forskrift om utførelse av Arbeid (best.nr. 1357) stilles det nå krav om sikkerhetsopplæring for bruk av slikt utstyr (§10-2 og 10-3).

Sted Dato Varighet Pris
Evje og Hornnes Evje og Hornnes 1 helg 7.900 med fadderordning kr  
Flekkefjord Flekkefjord 1 helg 7.900 med fadderordning kr  
Kristiansand Kristiansand 23.02.2026 (+1) 5 kvelder23.02.2026 (+1) 7.900 med fadderordning kr  
Stavanger Stavanger 09.03.2026 5 kvelder09.03.2026 7.900 med fadderordning kr  
Strand / Jørpeland Strand / Jørpeland 02.03.2026 (+1) 5 kvelder02.03.2026 (+1) 7.900 med fadderordning kr  

Maskinførerkurs - bedriftsinternt

Vi tilbyr maskinførerkurs for bedrifter. Etter Forskrift om utførelse av Arbeid (best.nr. 1357) stilles det nå krav om sikkerhetsopplæring for bruk av slikt utstyr (§10-2 og 10-3).

Sted Dato Varighet Pris
Hele landet Hele landet Avtales kr  

Personløfter

Vi tilbyr kurs for førere av personløftere Kurset er på minimum 8 timer teori og 20 timer praksis. Deltakerne som skal gå på kurs må være 18 år.(Kan begynne på kurset når de er 17 år).

Sted Dato Varighet Pris
Kristiansand Kristiansand 1 dag 2.500 med fadderordning kr  
Strand / Jørpeland Strand / Jørpeland 1 dag 2.500 med fadderordning kr  

Personløfter - bedriftsinternt

Vi tilbyr bedriftsinterne kurs for førere av personløftere/lifter. Kurset er på minimum 8 timer teori og 20 timer praksis. Deltakerne som skal gå på kurs må være 18 år.(Kan begynne på kurset når de er 17 år).

Sted Dato Varighet Pris
Hele landet Hele landet Avtales kr  
 |  1 2 3   |  Neste side >>