Unghundkurs - Fokus på hverdagslydighet - Inndelt i grupper



Kursarrangør: 7 Fjell Hundeskole
Sted: Rolland i Åsane
          Hordaland, Bergen
Type:Åpent kurs / gruppeundervisning
Undervisningstid:
Mandager og torsdager kl 18:00 - 19:00 eller 19:00 - 20:00 se beskrivelsen
Varighet: 5 ganger
Pris: 2.100

Kurset passer for alle som har en unghund i alderen fem måneder til 2 år. Kurset er tilpasset unghunden og finner sted i miljøet du og hunden møter i hverdagen. Instruktør tilpasser øvelser til det den enkelte deltager har utfordringer med.

Om kurset:
Kurset er skreddersydd for unghunder i alderen 4-24 måneder og tilpasses hver deltakers spesifikke utfordringer. Treningen foregår i miljøer dere møter i hverdagen, og inkluderer også læringsteori tilpasset unghunden.

Vi har to grupper. En for deg som har gått valpekurs hos oss tidligere og en for nye deltagere.

Grp 1: Klokken 18:00-19:00 For hunder som har gått valpekurs hos 7 fjell hundeskole ( vi fortsetter den røde tråden)

Grp 2: Klokken 19:00-20:00 for alle unghunder.

Kurset inneholder:
• Øvelser tilpasset unghunden
• Passeringstrening
• Utgangsstilling
• Hilsetrening med hunden i utgangsstilling
• Lineføring / gå fint
• Innkalling fra sitt
• Dekk og bli

Instruktører:
Gruppe 1: Siri Vaag- (Fjellanger-instruktør og NKK-instruktør)
Gruppe 2: Preben Nilsen ( Fjellanger-instruktør og har godkjent redningshund)

STED: Rolland i Åsane, samt miljø trening i nærområdet (sentralt i Åsane).

Kurset består av fem praktiske treninger og digital teori som hele familien kan se sammen. Det er mulighet for å stille spørsmål underveis og få individuell veiledning. Instruktørene er erfaren og har vært aktiv innen mange hundeaktiviteter over mange år.