Passeringskurs



Kursarrangør: Oslo Hundeskole
Sted: Drømtorp videregående skole
          Akershus, Ski
Kursadresse: Dynamitveien 25b, 1400 Ski (kart)
Type:Åpent kurs / gruppeundervisning
Studie / yrkesutdanning
Undervisningstid: Ta kontakt for informasjon
Varighet: 4 kvelder
Pris: 2.200

Vi tilbyr passeringskurs for hunder. Opplever du at turer med bestevennen er et mareritt og du tar deg selv i å gå turer på rare tidspunkt? Har du en hund som er overivrig ovenfor andre hunder eller en hund som gjør utfall og fremstår som lite hyggelig?

Innhold:
På dette kurset skal vi jobbe med samarbeid mellom deg og din hund og jobbe med å skape et større fokus fra hunden opp mot deg som eier. Passeringskurset vil hjelpe deg med å finne de riktige verktøyene akkurat DU trenger for å trene på det som vanskelig for deg og din hund. Kurset vil gå over 4 kursdager, første kursdag vil være på vår kursplass. For at treningen skal bli så tett opptil hverdagen du har så vil mesteparten av kurset foregå i ulike miljøer og dette vil bli avtalt i forkant av hver kursdag. Vårt fokus er trivsel og godt samarbeid mellom hund og eier, velkommen på kurs hos oss.

Slik foregår kurset:
Kurset består av praktiske øvelser med veiledning i gruppe, der du trener på passeringer i realistiske situasjoner. Vi gir deg steg-for-steg hjelp slik at både du og hunden utvikler trygghet og kontroll sammen.

Dette jobber vi med:
• Avdekke hva som trigger din hund
• Finne rett løsning for din hund
• Bygge opp samarbeid mellom deg og din hund
• Finne riktig belønning for din hund
• Hjelpe deg til å belønne i rett tid
• Lek med hund

Instruktører:
• Kurset holdes av erfarne instruktører fra Oslo Hundeskole som har bred erfaring med passeringstrening og atferdsforståelse

Målgruppe for kurset:
Kurset passer for hundeeiere som ønsker å jobbe målrettet med utfordringer knyttet til passeringer på tur, og for hunder som kan dra, bjeffe, vise usikkerhet eller blir overivrige når dere møter andre.