Nosework er en spennende og morsom søks sport som passer for alle hunder og eiere.
Nosework Trinn 1.
Sted: Stokke
Innstruktør: Helene Engelschiøn
Nybegynnerkurs
Skap søksglede og mestring fra første snute-dykk!
Velkommen til Nosework Trinn 1 – et kurs for deg som vil gi hunden din en morsom og meningsfull aktivitet, uansett alder, rase eller tidligere erfaring. Her starter vi helt fra bunnen, og du trenger ingen forkunnskaper.
I dette kurset lærer vi hunden å bruke nesen sin til å søke etter belønning (godbit eller leke). Målet er å bygge opp motivasjon og søksglede i trygge omgivelser. Når hunden viser forståelse og engasjement, introduserer vi den første duften: bjørk.
Vi jobber med:
-Søksoppbygging gjennom lek og belønning
-Grunnleggende forståelse for søksarbeid
-Innføring i duft (bjørk)
-Søksmiljøer som emballasje, rom og enkle utendørssøk
Kurset passer også for hunder med fysiske eller adferdsmessige utfordringer – og for eiere som ønsker en rolig, men engasjerende aktivitet sammen med hunden sin.
Målet med kurset: Å bygge søksglede, trygghet og selvstendighet hos hunden, samtidig som du som eier lærer å lese og forstå hundens signaler.