Vi tilbyr kurs om akuttplassering av barn uten foreldrenes samtykke - de juridiske aspektene. Akuttplassering av barn uten foreldrenes samtykke, er det som er mest inngripende tema i barnevernsretten, men også generelt for alle.
Vi tilbyr kurs om pårørendesamarbeid - med hodet og hjertet. Pårørende er som regel de som har den største omsorgsbyrden. Skulle de pårørende blir for sliten, eller klappe sammen, vil presset på offentlige tjenester bli vesentlig større.
Vi tilbyr konferanse om seksuelle overgrep og voldtekt i krig og konflikt. Hvordan møte overlevende etter seksuell vold og som befinner seg på flukt fra eget land. Et kurs for alle som arbeider med flyktninger.
Vi tilbyr vernepleierkonferansen 2025. Primærkontakt, koordinator og tjenesteansvarlig - kjært barn har mange navn og rollen praktiseres ulikt i de fleste kommuner og tjenester. Her ser vi nærmere på vernepleierens rolle i boligene.
Young Happy Minds Trainer Course is all about positive mental exercises which we teach in a playful and fun way, to provide our youth with new and helpful tools they can apply in a rapidly changing world.
Massasje til Husbruk undervises av lærer med 30 års erfaring i utdanning av Massører. Et kurs som varer livet ut, og egner seg også som en fantastisk gave. Norges Massasjeskole NOMAS er en av to godkjente skoler i Norge for klassisk massasje.
Vi tilbyr kurs om laboratorie og skiftestue. Laboratorie- og skiftestuekurset (labkurs) inneholder praktisk arbeid i laboratoriet og skiftestue. K2 er deltaker av NOKLUS kvalitetssikringsprogram og prosedyrer i laboratorie benyttes herfra.
Vi holder helgekurs i en metode for å møte hele deg - i ditt tempo Varmt velkommen til 2 meningsfylte dager: for deg som ønsker bearbeiding av egne tema samt forståelse om sammenhengen mellom tidlige traumer og livet her og nå.
Grunnutdanningen passer for deg som ønsker å få innsikt i traume teori og -metode iht den siste utviklingen innen traumer. Innen IoPT utdanningene er arbeidet med seg selv i sentrum, din intensjon (det du vil jobbe med i terapien, eller det du vil undersøke i veiledning).
Varmt velkommen til en kveld med informasjon om IoPT traumebehandling og – utdanning, samt demonstrasjon av Franz Rupperts IoPT med Marta Thorsheim. Kvelden gir innsikt i veien ut av sår etter krenkelse og traumatisering.
IoPT Intensiv i Oslo. Vi inviterer til en dag for inspirasjon og fordypning i Selvmøter med Intensjonsmetoden, i våre kurslokaler på Schafteløkken, ved Frogner parken
IoPT traumekonferansev i Oslo. Unik mulighet til å møte grunnleggeren av IoPT, kanskje få eget selvmøte, være resonansgiver og observatør, stille spørsmål og reflektere sammen med deltagere fra mange land.
Videreutdanning traumeterapi - For deg som vil lære å hjelpe andre mens du hjelper deg selv. Helhetlig tverrfaglig psykotraumeutdanning. Vi ønsker deg hjertelig velkommen til spennende og givende utdanning.
Vi tilbyr grunnkurs i ansiktskontur, såkalte softlift behandlinger med HA-filler. Dette er et dagskurs bestående av teori og praksis med fillerbehandlinger i de dypeste lagene ned til det periostale hudlaget.
Vi tilbyr grunnkurs i rynkebehandling med HA-filler som et dagskurs med både teori og praktisk øvelse. Kurset er for offentlig godkjent helsepersonell, sykepleiere og leger. Kurset tar for seg de statiske linjene som befinner seg i det dermiske hudlaget: øvre, midtre og nedre dermis.
Vi tilbyr grunnkurs i rynkebehandling med toxin / botox som et dagskurs med både teori og praktisk øvelse. Kurset tar for seg de vanligste dynamiske mimikk linjene: glabella / sinnarynken, panne og smilerynkene / kråketærne. Kurset er for offentlig godkjent helsepersonell, sykepleiere og leger.
Ønsker du å bli bedre på å kommunisere i vanskelige situasjoner? Da er dette VR-kurset det rette for deg. Hos oss kan du lære å håndtere og forebygge utfordrende pasientmøter ved bruk av VR-teknologi.
Vi har økende forespørsel etter kurs i venøs blodprøvetaking for sykepleiere og andre som jobber med PRP behandling. Vi har derfor et spesialkurs for denne gruppen helsepersonell som skal utføre behandlingen. Vi er en privat aktør som tilbyr laboratoriekurs for helsepersonell.
Vi tilbyr kurs i skiftestue - kurs for helsepersonell (helg). Dette kurset er tilpasset deg som er utdannet medisinsk sekretær, og for helsepersonell som trenger kunnskap om skiftestue i praksis.
Vi tilbyr kurs i skiftestue - kurs for helsepersonell (hverdag). Dette kurset er tilpasset deg som er utdannet medisinsk sekretær, og for helsepersonell som trenger kunnskap om skiftestue i praksis.
Har du fått endrede arbeidsoppgaver eller ønsker å bli enda mer sikker i din jobb som blodprøvetaker? Nå kan du lære dette over over to dager i helgen. Passer for deg som er utdannet og har noe erfaring fra helsesektoren enten som hjelpepleier, sykepleier, helsesekretær, medisinsekretær