Helgekurs - karakterarbeid og scenearbeid



Kursarrangør: Improteater.no
Sted: Oslo Teatersenter
          Oslo
Kursadresse: Hovinveien 1, 0576 Oslo (kart)
Type:Åpent kurs / gruppeundervisning
Undervisningstid: Ta kontakt for informasjon
Varighet: 2 - 6 timer
Pris: Avtales

I en lekende workshop atmosfære, vil du få utforske og utprøve nye karakterer som har klare mål.

En fargeblind blomsterdekoratør? Paranoid psykolog? Kjærlighetssyk aksjemegler? Eller kanskje en sjenert politimann? Mulighetene er uendelige!

På dette kurset får du lært deg en rekke teknikker og øvelser som vil inspirere deg og hjelpe deg med å skape nye, spennende og fascinerende rollekarakterer.

Øvelsene og teknikkene du lærer er influert fra improvisasjonsteater, manusskriving og vanlig teater. Du får spilt karakterer du aldri har spilt før og utviklet ditt register. Alt i løpet av et lekent og morsomt kurs!

Om kursleder Ingunn Andreassen
Teaterregissør, manusforfatter og skuespiller. Ingunn Andreassen har undervist i teater/drama siden 1997. Ingunn har vært skuespiller og kunstnerisk leder i Oslo improvisasjonsteater (2002-2009). Hun har gjestespilt på The Basement Theatre (Atlanta), Stockholms Improvisationsteater og Chicago Improv Festival. Studert improteater i USA, Sverige, Nederland og Danmark. Ingunn holder også kurs i manusskriving og skuespillerteknikk. Hun har blant annet skrevet radiohørespill for NRK Radioteatret. Utdannet skuespiller og teaterpedagog. Les mer.

Målgruppe:
Helgekurset er åpnet for alle, uansett om du har lite eller mye teatererfaring.

Alle mellom 20-100 år.