Grunnleggende kurs i godstransport del 2 - digitalt



Kursarrangør: Videocation
Sted: Nettkurs / Nettstudie
Nettbasert
Type:Nettkurs og nettstudie
Undervisningstid: Start når du selv vil
Varighet: 1 time
Pris: 375 kr

Vi tilbyr grunnleggende kurs i godstransport del 2 som digitalt undervisning. Transport påvirker hele regnskapet i bedriften din, og utgjør en av de største kostnadene for norske bedrifter i dag.



Innhold:
Med kontinuerlige endringer i markedet som miljøkrav, varestrømmer, netthandel, robotisering og nedleggelse av lokale butikker, kommer du langt med en basiskompetanse som gjør deg i stand til å stille de riktige spørsmålene i samtaler med transportutøverne, og dermed gjøre de beste vurderingene. I dette to-delte kurset lærer du som er daglig leder eller kostnadsansvarlig for transport om de ulike mekanismene innen transportfaget - slik at du kan forhandle frem gode og kostnadseffektive transportløsninger.

Dette lærer du:
• Analyse av eget transportbehov
• Unngå unødvendige kostnader
• Inngå fraktavtale
• Outsourcing som alternativ

Leksjoner:
1. Introduksjon av kurset
2. Analyse av eget transportbehov
3. Produkter, verdier og sendingsstørrelser
4. Hvilket krav har du til kvalitet
5. Hvilke tilleggstjenester ønsker du fra transportør
6. Unnga° unødvendige kostnader
7. Innga°else av fraktavtale
8. Besvarelse av priser
9. Kriterier for valg av transportør
10. Outsourcing til rådgivningsselskap - spesialister

Kursekspert: Tore Nøstdal

Transport- og logistikkfaget er et stort fagområde. Med alle markedsendringene rundt miljøkrav, endrete varestrømmer, netthandel, robotisering og nedleggelse av lokale butikker, kan det være greit å inneha en basiskompetanse. Slik kan du gjøre de riktige vurderingene og stille de riktige spørsmålene i samtaler med transportutøverne.

Tore Nøstdal har arbeidet med salg og rådgivning av transporttjenester i over 25 år med både store og små bedrifter i hele Norge. Nøstdal har erfaring fra Tollpost Globe, (nåværende Post Nord), Kuehne + Nagel, DB Schenker og som rådgiver i Norwegian Logistics.

Målgruppe for kurset:
Alle som ønsker grunnleggende kurs i godstransport del 2 som digitalt undervisning

Språk:
• Kurset holdes på norsk

Eksamen / sertifisering:
Kursbevis

Vis flere tilsvarende kurs: