Vi tilbyr nettkurs om forberedelser til årsoppgjøret. Det er viktig å forberede seg til årsoppgjøret. Kurset fokuserer på å styrke dine ferdigheter innen planlegging og dokumentasjon av balanseposter og viktig kvalitetssikring.
Innhold:
Vi gir deg innsikt i hvordan du kan planlegge årsoppgjøret, og hva som er god kvalitet i dokumentasjonen. Gjennom praktiske eksempler og faglig veiledning blir du bedre forberedt på årsoppgjøret.
Agenda:
• Planlegging
• Dokumentasjon av balanseposter
• Varetelling
• Kvalitetssikring av regnskapet
• Kvalitetssikring av skatteberegningen
• Andre tema for årsoppgjøret: Klimarisiko, hendelser etter balansedagen og noteinformasjon
Videokurs:
• Videokurs er interaktive kurs, i hovedsak med filmer om aktuelle fagtema. Dette passer for deg som får best læringsutbytte med mest mulig video. Kursbevis lagres automatisk i kursplattformen.
Kursholdere: Mari Hamnes og Lars Garberg
Mari Hamnes er statsautorisert revisor og bærekraftsrevisor, og har regnskap og bærekraft som spesialområde. Hamnes har flere års erfaring som kursholder innen regnskap. Hun har lang erfaring som revisor i det private næringsliv.
Lars Garberg er statsautorisert regnskapsfører og har erfaring med regnskapsføring fra A til Å, samt implementering av ERP-systemer. Jobber nå som rådgiver for Sticos innenfor regnskapsfører- og hvitvaskingsregelverket.
Etterutdanning:
Regnskapsfører:
• Finansregnskap 1.5 time
Revisor:
• Finansregnskap 1.5 time
Advokat:
• Ikke-juridiske timer 1 time
Målgruppe for kurset:
Alle som ønsker nettkurs om forberedelser til årsoppgjøret