Elektrolyse kurs



Kursarrangør: Sandefjord Akademi
Sted: Vestfold, Sandefjord
Vestfold
Kursadresse: Hjertnespormenaden 33, 3211 Sandefjord (kart)
Type:Åpent kurs / gruppeundervisning
Foredrag
Studie / yrkesutdanning
Undervisningstid: Kurset settes opp fortløpende etter etterspørsel eller påmelding. Send søknad eller kontakt oss for nærmere informasjon.
Varighet: 1 dag
Pris: 6000

Elektrolyse kurs i Sandefjord som lærer Blend-metoden for permanent hårfjerning. Kurset gir grundig opplæring i teori og praktisk utførelse, og passer for hudpleiere og sykepleiere som ønsker å utvide behandlingstilbudet med avansert hårfjerning.

Elektrolysekurs i Sandefjord som lærer Blend-metoden for permanent hårfjerning. Kurset gir grundig opplæring i teori og praktisk utførelse, og passer for hudpleiere og sykepleiere som ønsker å utvide behandlingstilbudet med avansert hårfjerning.

Kursbeskrivelse
Dette elektrolysekurset gir opplæring i Blend-metoden, en kombinasjon av elektrolyse og termolyse, for permanent hårfjerning. Kurset varer i 2 dager og gir deltakerne både teoretisk kunnskap og omfattende praktisk erfaring.

Kurset ledes av Bente Grinde, CIDESCO-diplomert hud- og kroppsterapeut med over 30 års erfaring. Hun er epilasjonsterapeut med eksamen hos Sidsel Thomsen i regi av Nordisk Epilasjonsforbund fra 1996, og har lang erfaring som instruktør og klinikkeier. Bente underviser i Blend-metoden, som kombinerer fordelene av elektrolyse og termolyse for å gi effektiv fjerning av dype og sterke hårrøtter samtidig som behandlingen er skånsom mot overhuden. Termolysen (varmen) akselererer elektrolysen, noe som gir behandlingstid per hår på ca. 5–10 sekunder, avhengig av hårtype. Kunden må holde i en jordkontakt under behandlingen.

Gjennom kurset lærer deltakerne å:

– Utføre permanent hårfjerning med høy presisjon på ulike hud- og hårområder
– Forstå forskjellen mellom elektrolyse og termolyse, og når Blend-metoden gir optimale resultater
– Bruke og kalibrere utstyr korrekt, inkludert valg av nålstørrelse og innstilling av strøm
– Kombinere effektivitet og skånsomhet i behandlinger, inkludert riktig strekkteknikk og hygiene
– Veilede kunder om etterbehandling og vurdere kontraindikasjoner, som hudsykdommer, medisinbruk og tidligere behandlinger

Kurset gjennomføres i små grupper for tett oppfølging og individuell veiledning. Deltakere må ha med egen modell for praktisk trening. Selv om tidligere erfaring med epilasjon ikke er nødvendig, anbefales det å gjennomgå tilsendt teori før kursstart.

Faglig kvalifikasjon
Kurset krever at deltaker har faglig bakgrunn som hudpleier eller sykepleier for å kunne forstå hudens anatomi, fysiologi, kontraindikasjoner og etterbehandling. Dette sikrer trygg og korrekt behandling under kurset.

Praktisk informasjon
Varighet: 2 dager
Kurset holdes i skolens egne lokaler på Sandefjord Akademi, Hjertnespromenaden 33.

Kursavgift: kr 6 000,-

Kurset er ikke godkjent av Lånekassen.

Nye kursdatoer settes opp fortløpende basert på etterspørsel. Send søknad eller kontakt oss for nærmere informasjon om oppstartsdatoer.