Kirkenær Ballettskole

Kirkenær Ballettskole på Sørbyhaugen er en tradisjonsrik utdanningsinstitusjon for dans og ballett etablert i 1955 av Even og Jorunn Kirkenær. Vi underviser barn, ungdom og voksne i Klassisk Ballett, Jazzballett, Moderne dans, Improvisasjon og Barnedans for alle nivåer. Vi tilbyr også timer i Styrke / bevegelighet, Tåspissforberedelser, Pilates og Yin Yoga. Vi holder til i trivelige, lyse lokaler der elevene kjenner seg hjemme og kan tilbringe tid med sine dansevenner. Det er gode parkeringsmuligheter og uteområde for elevene. Lett adkomst med kollektivtransport. Hos oss er dansen for alle: både de som vil danse en gang i uken og de som vil satse på en dansekarriere. Vi tilrettelegger for elever som ønsker å satse, og gir individuell oppfølging. Vi har et trygt og levende læringsmiljø ledet av pedagoger med høyskoleutdannelse og dyp faglig forståelse. Å danse gir deg styrke, balanse, fleksibilitet, koordinasjon, kreativ utfoldelse og glede! Det er aldri for sent å starte å danse!


<< Forrige side  |  1 2 3   |  Neste side >>

Klassisk ballett - viderekomne nivå 3 - 4

Vi tilbyr kurs i klassisk ballett for viderekomne på nivå 3 - 4. Ballettskolen vurderer elevens nivå før deltagelse på timer merket nivå 3. Du må ha danset i flere semester og ha etablert en grunnleggende base i klassisk ballett.

Sted Dato Varighet Pris
Oslo, Ullern Oslo, Ullern 15 uker 3.600 kr  

Klassisk ballett for voksne / ungdom fra 16 år - nybegynner nivå

Vi tilbyr kurs i klassisk ballett på nybegynner nivå for ungdom og voksne - liten gruppe. Det fokuseres på grunnleggende teknikk og steg i klassisk ballett, og timen er lagt opp til både nybegynnere og litt øvede.

Sted Dato Varighet Pris
Oslo, Ullern Oslo, Ullern 15 uker 2.990 kr  

Klassisk ballett for voksne /ungdom fra 16 - litt øvet / øvet

Vi tilbyr kurs i klassisk ballett på litt øvet / øvet nivå for voksne. Her får man tekniske og danseriske utfordringer i et avslappet og godt miljø med lav terskel for prøving og feiling og hvor danseglede står i fokus.

Sted Dato Varighet Pris
Oslo, Ullern Oslo, Ullern 15 uker 3.600 kr  

Klassisk ballett for voksne fra 18 år- øvet / videregående nivå

Vi tilbyr kurs i klassisk ballett på øvet / videregående nivå for voksne. Her får man tekniske og danseriske utfordringer i et avslappet og godt miljø med lav terskel for prøving og feiling og hvor danseglede står i fokus.

Sted Dato Varighet Pris
Oslo, Ullern Oslo, Ullern 15 uker 3.600 kr  

Klassisk ballett m/tåspiss - viderekomne nivå 4 - 6

Vi tilbyr kurs i klassisk ballett m/tåspiss på viderekomne nivå 4 - 6. Ballettskolen vurderer elevens nivå før opprykk til nivå 4. Det forventes en sterk motivasjon til arbeidet med grunnleggende teknikk og ønske om opparbeidelse av sterk base i klassisk ballett.

Sted Dato Varighet Pris
Oslo, Ullern Oslo, Ullern 15 uker 3.600 kr  

Klassisk ballett m/tåspiss - viderekomne nivå 5 - 6

Vi tilbyr kurs i klassisk ballett m/tåspiss på viderekomne nivå 5 - 6. På dette nivået har eleven opparbeidet en sterk base i Klassisk Ballett og utfører avanserte kombinasjoner med høyere krav til elevens styrke, fleksibilitet, koordinasjon og teknisk forståelse.

Sted Dato Varighet Pris
Oslo, Ullern Oslo, Ullern 15 uker 3.600 kr  

Klassisk ballett nivå 1 + 2 - barn fra 4 klasse

Vi tilbyr nybegynnerkurs i klassisk ballett på nivå 1 + 2 for barn fra 4 klasse og oppover. Det er mulig å starte som helt nybegynner på denne timen, og pedagogen legger opp til utfordringer som favner flere nivåer av tidligere erfaring. Nivå 1 og 2 danser sammen.

Sted Dato Varighet Pris
Oslo, Ullern Oslo, Ullern 15 uker 2.990 kr  

Moderne dans - litt øvet nivå 2 litt øvet : barn 4-5 klasse

Vi tilbyr dansekurs i moderne dans på litt øvet nivå 2, for barn fra 4-5 klasse og oppover. Moderne dans med fokus på release teknikk tar utgangspunkt i en naturlig bevegelsesmåte, samtidig som den utfordrer kroppens fysiske muligheter.

Sted Dato Varighet Pris
Oslo, Ullern Oslo, Ullern 15 uker 2.990 kr  
<< Forrige side  |  1 2 3   |  Neste side >>