Et malekurs hvor du kan male eller tegne hva du vil. Jeg vil hjelpe deg gjennom arbeidet med et åpent sinn, en klassisk forståelse av teknikk og en inngående kunnskap om kunsthistorie. Enten du maler figurativt eller et abstrakt verk, vil jeg veilede deg i prosessen med basis elementene i tankene.
Vårenskurs mandagformiddager i OMK. Formiddager mandager fra 10.00 - 13.00
fra 9 januar-6 mars. åtte ganger Uke 8 vinterferie utgår
Kurset fortsetter eller kan begynnes fra 17 april til og med 12 juni 2023 (1 mai og 29 mai utgår) 8 ganger
Høstens kurs begynner 4 september
20% rabatt på kurset for dere som melder dere på før utgangen av november. Rabatten får du ved betaling gjennom websiden https://www.malekurs-oslo.com/påmelding ved å bruke rabattkode EARLYBIRD20%
Dette er et malekurs hvor du kan male eller tegne hva du vil. Jeg vil hjelpe deg gjennom arbeidet med et åpent sinn, en klassisk forståelse av teknikk og en inngående kunnskap om kunsthistorie. Bevæpnet på denne måten angriper vi lerretet ved å bruke hva som helst for å skape bildet vi er ute etter, om det så er rolig og subtilt, eller en eksplosjon av smerte og melankoli. Enten du maler figurativt eller et abstrakt verk, vil jeg veilede deg gjennom prosessen med basis elementene i tankene. Vi leker med alle variantene av kontrast i alt fra dybde mot flate felt, farge mot gråere felt, valører, volum, graderinger og så videre. Disse elementene spilt godt opp mot hverandre er det som gjør malerier spennende, interessante og mektige, dette er notene vi har å spille på. La meg vise deg hvordan du bruker dem best.
Det er selvfølgelig mulig å male mesterkopier
Plasser er begrenset til 12
Pris:4400kr
Om instruktør:
Carl-Martin Sandvold elsker å male og tegne portretter! Han har studert i nesten 10 år ved mange anerkjente kunstskoler, både i New York og Firenze. På de årene har han vært innom alle de dominerende teknikkene i dagens realisme scene. I tillegg til maleri og tegning har han også studert skulptur i fire år. 2019 ble han nr to i British Petroleums Portrait Competition og et av hans portretter henger i National Portrait Gallery, London. Nå har han lyst til å dele hva han har lært med dere!
2015-2016
Charles Cecil Studios (Firenze, Italia). Portrett-maleri og portrett-tegning.
Lærere: Charles Cecil, Matthew James Collins og Urban Larson.
2013
The National Academy (New York, USA). Figur-maleri og portrett-maleri.
Lærer: Jennifer Genari.
2011-2013
The Grand Central Academy (New York, USA): Figur-tegning, gips-tegning, portrett-maling og skulptur.
Lærere: Jacob Collins, Edward Minoff, Travis Schlaht, Joshua Larock, Scott Wadell og Chris Wadell.
2005-2009
The Florence Academy of Art (Firenze, Italia). Figur- og portrett-skulptur, figur-tegning, gips-tegning, anatomi og perspektiv-tegning.
Lærere: Robert Bodem, Cody Swanson, Daniel Graves, Ben Fenske, Jordan Sokol og Leo Mancini Hresko.
2004-2005
Torhild Ramberg Studio (Steinkjer, Norge). Figur-tegning, gips-tegning og anatomi.
Lærer: Torhild Ramberg og Nicholas Beer.
2003-2004
Einar Granum (Oslo). Trykk, tegning og maling.
Lærer: Thomas Sæverud.
2003-2004
Vika Kunstskole (Oslo) Abstrakt maleri
Carl-Martins telefon nr. 902 63 910.
Målgruppe for kurset
alle
Kursmateriell
Materialliste:
Valnøtt eller linolje
Lerret 30x40cm
Palett-kniv
palett
palett-kopper
Koster svinebust. Da Vinci , fås på KEM i Oslo eller Rosemary Chunking filbert som fås her. https://www.rosemaryandco.com/oil-brushes/chungking-bristle-oils/chungking-filbert
Driver kost( som til hus maling), til å myke ut overganger.
Farger
Titanhvit
Cadmium rød
Brent sienna
Engelsk rød
Gul oker
Cadmium gul
Cadmium rød
Ultramarin blå
Ivory svart
Referanse bilde til å male etter. Ved påmelding blir du tilsendt en fil klar til print i god kvalitet.