Vil du lære hvordan du planlegger og får full oversikt over dine prosjekter? Lær deg teknikk og metode for å bli en god prosjektleder. Vår dyktige kursholder vet hva som trengs for å lykkes. Vi tar deg med på en spennende og lærerik dag.
Et prosjekt er tidsavgrenset og følger ofte en syklus. Motivasjonen er på topp når en starter opp, og alle deltagerne leverer det de skal. Etter en stund blir energien i prosjektet mindre. Prosjektet nærmer seg slutten og styres det ikke riktig kan fremdriften lide. Her får du vite hvordan du skaper en god prosjektkultur.
Kursinnhold:
• Hva kjennetegner et prosjekt? Viktig ved oppstart - unngå kaos
• Å lage gode problemformuleringer
• Metoder for å lede - Møteledelse og kreative teknikker
• Relasjoner og kommunikasjon i prosjektgruppa
• Praktisk gjennomgang: Oppstart og framdrift, milepæler og feiring
• Evaluering og avslutning
Utbytte:
Innsikt og ferdigheter i oppstart, gjennomføring og avslutning av prosjekter. Trening i metoder som sikrer godt samspill og gjennomføringskraft i prosjekter.
Kursform:
Kurset gjennomføres med en kombinasjon av diskusjoner, erfaringsdeling og praktiske øvelser. Vi er spesielt opptatt av å involvere deltakerne i sin egen læringsprosess.
Kursholder: Ann Iren Reierskog, Daglig leder
Ann Iren driver sin egen virksomhet Veiledningshuset sammen med en kollega, der de jobber med veiledning og utvikling av ledere og organisasjoner i et bredt spekter av virksomheter, alt fra Telenor Norge til mindre institusjoner innen både helse, barnehage og skole.
Målgruppe for kurset
Ledere, prosjektledere og medarbeidere med behov for trening i å delta eller lede prosjekter.
Kursmateriell
Kursavgiften inkluderer full bevertning:
• Morgen: Kaffe / te og frukt
• Formiddag: Lunsjbuffet
• Ettermiddag: Kaffe / te og kake