Kursarrangør:
Salsa Kompaniet
|
|
Sted: Østfold, Moss Kirkeparken Videregående Skole, Dronningens gate 22. 5 minutter gange fra Moss sentrum.
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Pris:
1.490
|
|
Varighet:
10 uker
|
Kurs for deg som behersker basisen (8 ukers kurs eller mer). Dette er kurset for alle som har gått et nybegynnerkurs, er dyktige dansere fra før eller som har danset noen kurser i andre salsastiler. Vi bygger videre på de grunnleggende trinnene.
|
Du vil lære nye mere avanserte turer, forbedre føring/følge teknikken. Vi begynner også å se på kroppsbevegelser og stil under selve dansen. Forventet antall ganger på dette nivå: 1-2 ganger
Salsa Kompaniet er et aksjeselskap som driver med dansekurs, shows og eventer. Hovedbasen for kursvirksomheten ligger i Oslo, med avdelinger i Drammen, Moss, Asker og Lillestrøm. Vi har hovedfokus på latinamerikanske danser og da spesielt salsa. Skolen startet opp i 2001 og har vokst fra 50 elever til rundt 450 elever per dags dato. Det gjør oss til den største salsaskolen i Norge. En av hovedgrunnen til den sterke veksten, er vår fokus på kvalitet. Alle kursene er bygd opp etter dansepedagogiske prinsipper og skolen har noen av verdens mest annerkjente salsainstruktører. Disse har representert Norge på internasjonalle kongresser og har blant annet vært koreografer for Dansefeber og Skal Vi Danse.
Show og event delen fokusere i hovedsak mot bedriftmarkedet. Vi skreddersyr løsninger for kick-off, julebord, produktlanseringer eller ganske enkelt dansekurs for bedriften. I tilegg til våre internajonale danseinstruktører, har vi også en show gruppe. Denne består av skolens beste dansere.
Priser: 10 ukers kurs, 75 minutter
Voksen 1 kurs 1.390,- 2 kurs 1.990,- Semesterkort* 2.490,- Drop-in 180,-
Student 1 kurs 1.190,- 2 kurs 1.790,- Semesterkort* 2.090,- Drop-in 150,-
*Med semesterkort har du fri adgang på alle våre kurs.
- Alle gutter på på Nybegynner- og Litt Øvet kurs kan danse gratis på andre Nybegynner og Litt Øvet kurs.
|
Målgruppe for kurset
Litt øvet.
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
Salsa Kompaniet
Salsa Kompaniet er et aksjeselskap som driver med dansekurs, shows og eventer. Hovedbasen for kursvirksomheten ligger i Oslo, Vi driver med helgkurs, bedriftkurs i Drammen, Moss, Asker og Lillestrøm. Vi har hovedfokus på latinamerikanske danser og da spesielt salsa. Skolen startet opp i 2001 og har vokst fra 50 elever til rundt 500 elever per dags dato. Det gjør oss til den største salsaskolen i Norge. En av hovedgrunnen til den sterke veksten, er vår fokus på kvalitet. Alle kursene er bygd opp etter dansepedagogiske prinsipper og skolen har noen av Europa´s mest annerkjente salsainstruktører. Disse har representert Norge på internasjonalle kongresser og har blant annet vært koreografer for Dansefeber, og Skal Vi Danse Tv programmer.
Show og event delen fokusere i hovedsak mot bedriftmarkedet. Vi skreddersyr løsninger for kick-off, julebord, produktlanseringer eller ganske enkelt dansekurs for bedriften. I tilegg til våre internajonale danseinstruktører, har vi også en show gruppe.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|