Kursarrangør:
Fagerheim Fjellstugu
|
|
Sted: Buskerud, Hol Fagerheim fjellstue, den første fjellstua på riksvei 7 over Hardangervidda vestover.
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Undervisningstid:
Ta kontakt for informasjon
|
|
Neste kurs:
14.09.2012
| Vis alle kursdatoer
|
| Første kursdag | Siste kursdag | Påmeldingsfrist | | 14.09.2012 | 16.09.2012 | |
|
På kurset vil en velutdannet og svært erfaren kokk lære deg om mangfoldet av gode råvarer av vilt, fisk, urter, sopp og bær fra skog og fjell og hvordan du forvandler dem til de deiligste retter.
|
Matkurs Vilt&Fisk
Du lærer deg å improvisere og bruke det du har til rådighet og bli en modig kokk. Er man på fjellet, er det langt til butikken og det er viktig å kunne gjøre seg maksimal nytte av råvarene man har tilgjengelig. Bli med på matkurs på Fagerheim!
Viltkurs, hvor du lærer å tilberede kjøtt av rype, rein og elg. Vi lærer deg gamle konserveringsmetoder som røyking, tørking og graving og gir deg tips til hvordan du skal tilberede de lekreste og mest smakfulle retter ut av vårt fineste viltkjøtt.
Fjellørret-kurs, hvor du får lære å tilberede ørret på tradisjonelt vis, men også hvordan denne fantastiske ressursen kan utnyttes på nye, spennende måter. Vi røyker ørret og vi legger ned rakafisk og du får med deg din egen lille rakafisk-butt hjem fra kurset.
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
Fagerheim Fjellstugu
Fagerheim Fjellstugu ligger vakkert til midt på Hardangervidda, 1.170 moh., ved blinkende fjellvann og med milevidt utsyn til alle kanter - ikke minst inn mot den mektige isbreen Hardangerjøkulen.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|