Kursarrangør:
Søtt+Salt
|
|
Sted: Hordaland, Bergen Søtt og salts lokaler
|
|
Kursadresse:
Skostredet 14, 5017 Bergen
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Pris:
1.195
|
|
Undervisningstid:
Ta kontakt for avtale
|
|
Varighet:
fra 18 00 til 22 00
|
Alle snakker om smårettene som serveres på tapas barer rundt om i Spania. Denne kvelden presenterer vi våre varianter basert på Norske råvarer. Vi lover alle kursdeltakerne en kveld med mange forskjellige smaker!
|
Søtt og salts matkurs eller "Nesten kokk for en dag" som vi kaller det, er en matopplevelse av de sjeldne. Du får se og smake, men ikke røre. Vi kokkelerer og forteller hemmelighetene, mens dere sitter rundt kjøkkenet og observerer og stiller spørsmål.
Søtt + Salt setter sammen en gastronomisk og kreativ meny med det beste fra havet og skogene, fra jord, elver og innsjøer – og avslutter selvsagt med noe søtt.
For at dere skal få prøve nye og spennende kombinasjoner mellom mat og vin har vi laget en vinpakke til hver meny, hvor vi serverer vin som står til hver rett.
På kurset inkluderer 4 retter / tapas meny, 4 glass vin og matkurs.
Det er et begrenset antall plasser til hvert kurs, så her gjelder det å reservere i god tid. Er dere en gruppe på 6 personer eller flere, kan vi arrangere et lukket kurs spesielt for din gruppe. Vi gleder oss til å se deg i kjøkkenet vårt!
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
Søtt+Salt
Søtt + Salt er et helt nytt matselskap med lang erfaring fra kjente restauranter i inn- og utland. Nå har vi flyttet hjem til Bergen og startet for oss selv. Med en visjon om å få Bergen til å smake bedre, og med verdiene modig, ansvarlig, nysgjerrig og nytenkende som grunnlag, er det opplagt at vi ikke skal åpne nok en restaurant. Vi har startet både restaurant, catering og butikk samtidig.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|