Kursarrangør:
Palografen AS
|
|
Sted: Hordaland, Bergen Palografen - Strandgaten 9, 6. etasje
|
|
Kursadresse:
Strandgaten 9, 5013 Bergen
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Pris:
6.300
|
|
Undervisningstid:
Ta kontakt for informasjon om kursstart
|
På dette kurset arbeider vi med å retusjere bilder. Etter fullført kurs vil du være i stand til å ta vekk uønskede elementer fra bildene og gjenoppbygge ødelagte bilder. Du lærer også de viktigste elementene i portrettretusjering.
|
HVA BLIR GJENNOMGÅTT PÅ KURSET? • Korrigering av kontrast og gradasjon • Korrigering av eksponeringsfeil • Grunnleggende arbeid med fargefeil • Fjerning av støv og flekker • Fjerning av riper og andre mekaniske skader • Gjenoppbygging av bilder • Retusjering av hud • Glamour-retusj
Instruktør er Helge-John Hildershavn.
|
Målgruppe for kurset
Hvem passer dette kurset for? Kurset passer for deg som retusjerer bilder til annonser, redaksjonelt bruk, magasiner, etc.
Hva bør jeg kunne fra før? Du må ha grunnleggende kunnskaper i Photoshop for å ha utbytte av kurset.
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
Palografen AS
Vi er Palografen! En samling dyktige, engasjerte mennesker som lever for og av å dele vår kunnskap.
I begynnelsen av 2005 ble Palografen skilt ut fra Institutt for Grafiske Medier. I dag er vi fire mennesker som brenner for våre fag og våre kunder. Vi arbeider med arbeidsflyt, fargestyring, grafisk produksjonsteknikk, webdesign på den rette måten, metodikk, internmiljø, digitalfoto og mediedatabaser. Vi elsker det vi holder på med og det merker du.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|