Kursarrangør:
NKI Nettstudier
|
|
Type:
Bedriftsinternt / Større grupper
|
|
Nettkurs / selvstudium
|
|
Studie / yrkesutdanning
|
|
Pris:
17.290
|
Undervisningstid:
Start når du vil! Studer via internett
|
|
Varighet:
Du bestemmer selv hvor lang tid du vil bruke. På deltid er det mulig å gjennomføre studiet på under ett skoleår.
|
Studiet passer for deg som har lang praksis innen arbeid med barn og ungdom i pedagogiske og sosiale institusjoner, og som ønsker å ta den teoretiske delen av fagprøven.
|
Fagprøven gir yrkeskompetanse med fagbrev og yrkestittelen Barne- og ungdomsarbeider.
Eventuelle krav som følge av endringer i nye læreplaner vil bli tilpasset våre tilbud.
Modulen inneholder kursene: • Lær å lære • Barne- og ungdomsarbeiderfag Vg2: Helsefremmende arbeid • Barne- og ungdomsarbeiderfag Vg2: Kommunikasjon og samhandling • Barne- og ungdomsarbeiderfag Vg2: Yrkesutøvelse
|
Målgruppe for kurset
Krav til praksis Hvis du har mer enn fem års relevant praksis, er du praksiskandidat og kan melde deg opp til fagprøve uten å ta det ordninære skoleløpet. Hvis du ikke har tilstrekkelig praksis, se Helse- og sosialfag Vg1 og Barne- og ungdomsarbeiderfag Vg2.
|
Kursmateriell
Studiemateriell er inkludert i prisen.
|
Eksamen / sertifisering
Eksamen Du må selv melde deg opp til eksamen. Frister for oppmelding varierer, men er vanligvis en gang i tidsrommet 1 - 15 september for eksamener til jul og 1 - 15 januar for eksamener til sommeren.
Finansiering Godkjent for lån/stipend i Lånekassen.
Velg kontant eller avbetaling kr 2 000,- første måned, deretter kr 1 000,- per måned. NKI beregner 9 % avbetalingstillegg.
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
NKI Nettstudier
I løpet av ett år er om lag 20 000 studenter aktive ved NKI, og de kan velge blant 470 studiemuligheter innen videregående skole, yrkesrettet utdanning og universitets- og høgskolestudier. De fleste av de lengre studiene er godkjent for finansiering via Lånekassen. Undervisningsmetoden er fjernundervisning via brev og Internett.
NKI Fjernundervisning ble grunnlagt i 1959 og er Norges største innen fjernundervisning, godkjent av Utdannings- og forskningsdepartementet etter Lov om voksenopplæring. NKI har 60 heltidsansatte og ca 300 deltidsansatte lærere.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|