Kursarrangør:
Confex Norge AS
|
|
Sted: Oslo
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Undervisningstid:
Ta kontakt for informasjon
|
På dette kurset lærer du om hovedreglene i bokføringsloven, aktuelle forskrifter og de viktigste prinsippene i loven. Aktuelt for offentlig og privat sektor!
|
Få en oversikt over de viktigste bestemmelsene i bokføringsloven!
Et aktuelt kurs for både offentlig og privat sektor!
Fra 1. januar 2011 gjelder bokføringsloven fullt ut for kommuner og fylkeskommuner, i tillegg til kommunale og fylkeskommunalt foretak og statlig og privat sektor. Det betyr nye regler og krav for kommunal sektor, en endring det er viktig å sette seg inn i.
Et omfattende regelverk
Kravene som stilles i bokføringsregelverket er omfattende og det er mange bokføringspliktige som ikke oppfyller alle kravene. Regelverket er i stadig endring og skaper mange problemstillinger du møter i ditt daglige arbeid.
På dette kurset ser vi på hovedreglene i bokføringsloven og de forskrifter som er tilhørende. Du får også en gjennomgang av de viktigste prinsippene i loven.
Du blir oppdatert på: • Bokføringslovens grunnleggende prinsipper • Hvem er bokføringspliktige og hvilken rapportering kreves • Hva skal bokføres og hvilke krav stilles til ajourhold • Rapportering og oppbevaring av materiell • Krav til dokumentasjon og format
Oppfyll de krav som stilles i bokføringsregelverket – meld deg på i dag!
Gjennomføring: Kurset blir gjennomført med en dyktig foreleser fra KPMG, som bruker praktiske eksempler og oppgaver underveis, for en bedre læringseffekt. Godkjente timer:
For regnskapsfører – 7 timer innen bokføringsregelverket/ finansregnskapet For revisor – 7 timer innen regnskap
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
Confex Norge AS
Confex er Skandinavias ledende utvikler og leverandør av åpne kurs og konferanser til arbeidslivet. Hos oss vil de aller fleste yrkesgrupper og bransjer finne et opplæringstilbud som passer.
Vi fokuserer på å utvikle best mulig kurs eller konferanser gjennom omfattende undersøkelser mot målgruppen, fordi målgruppen best vet hva de ønsker å lære – og hvem de ønsker å lære av. Derfor er målet med våre undersøkelser om å finne de dyktigste og beste foredragsholderne innenfor de temaene som målgruppen bestemmer. I år benytter Confex over 900 ulike foredragsholdere for å formidle intensive læringsopplevelser til våre deltakere.
Vi utvikler og arrangerer mer enn 350 ulike kurs eller konferanser til nærmere 14.000 deltakere hvert eneste år.
Vi mottar svært gode evalueringer på våre arrangementer. Confex rangeres som en av Norges beste på kundetilfredshet.
Velkommen til intensive læringsopplevelser hos oss!
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|