Kursarrangør:
eCademy AS
|
|
Sted: Oslo, Ensjø
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Pris:
19 990
|
|
Undervisningstid:
Se vår kurskalender eller ta kontakt med oss.
|
|
Varighet:
2 x 3 dager
|
Er du opptatt av at du skal lære så mye i løpet av et Cisco ICND 2 (Interconnecting Cisco Network Devices) kurs at du klarer å stå sertifiseringstesten til Cisco, ICND 2 (CCNA del 2)?
|
Da er Ciscokurset ICND2 gjennom eCademy ditt naturlige valg. Vårt mål er enkelt og greit at du skal bli god nok til å bestå gjeldende sertifiseringstest etter fullført kurs.
Du vil lære: • om avansert IP-adressering i form av VLSM, supernetting og rutesummering • å konfigurere og feilsøke VLAN, og den tilknyttede protokollen VTP • å konfigurere og feilsøke Spanning Tree • oppsett av mer avansert routingprotokoller som EIGRP (single AS) og OSPF (single area). • om Frame Relay og Access Lists.
Instruktøren:
Gjennom 10 års kursing er ingen instruktører i Norge bedre kjent med CCNA (ICND1 og ICND2) enn vår instruktør. Han har en rekke sertifiseringer og har opplæring gjennom anerkjente Cisco Networking Academy og har mottatt en anerkjennelse for sin innsats som sådan i 2007. Hans holdning er at deltagerne er på kurs for å lære, ikke som tidsfordriv
|
Målgruppe for kurset
Forkunnskaper:
Fullført Cisco ICND1 kurs eller tilsvarende Cisco kompetanse gjennom jobb eller utdanning.
Målgrupper:
Kunnskapen du vil tilegne deg under Cisco ICND2 kurset vil være spesielt nyttig for nettverksadministratorer som trenger bedre forståelse av datakommunikasjon og generell kompetanse på utstyret til Cisco. Kurset er også egnet for de som arbeider med IT-sikkerhet og ønsker å forstå bedre hvilke trusler som befinner seg i nettverksinfrastruktur.
|
Eksamen / sertifisering
Kurset forbereder til Ciscos sertifiseringstest ICND2. Når du har bestått ICND 1 og 2 sertifiseringstest er da offisielt CCNA (Cisco Certified Network Associate).
I løpet av kurset vil du bli drillet i spørsmålsstillinger som er relevante for sertifiseringstesten, samt gjøre praktiske forberedelser slik at du er godt skikket til å bestå sertifiseringstesten.
Etter å ha fullført et Cisco ICND 2 kurs er det naturlig å gå videre på våre andre kurs.
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
eCademy AS
eCademy er en offentlig godkjent nettskole som primært tilbyr godkjente fagskolestudier. Velg mellom fag innen økonomi og administrasjon, informasjon og marked, web og utvikling eller nettverksfag. Vi har løpende opptak. Studiestart i september og februar.
Vi tilbyr også Ciscokurs i vår Ciscolab i Oslo og korte, praktiske nettkurs.
Som nettstudent hos eCademy er du ikke alene. Du kan diskutere faglig stoff og oppgaver med andre studenter som lærer akkurat det samme som deg. eCademys nettstudier tar sikte på variert og morsom læring. Derfor har du også ukentlige nettmøter i et virtuelt klasserom sammen med medstudenter og læreren din. Da gås faglig stoff gjennom og du kan få svar på faglige spørsmål.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|