Kursarrangør:
FotoVideo
|
|
Sted: Oslo FotoVideo
|
|
Kursadresse:
Møllergata 4, 0179 Oslo
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Pris:
1185
|
|
Undervisningstid:
Se www.fotovideo.no/kurs
|
|
Varighet:
3 timer
|
- få full kontroll på lyset
|
Vi tar for oss fotografering med studioblitser og tilbehør. Kurset er for deg som vurderer å kjøpe studioblitser eller som har studioutstyr og vil lære mer. Vi tar utgangspunkt i Elinchroms system og bruker portrettfotografering for å lære om forskjellige lysoppsett.
Du lærer blant annet
• Hvordan du bruker forskjellige forsatser som softbokser, reflektorer og snoot
• Hvordan du blander blitslys med eksisterende lys
• Hvordan en lysmåler kan være til god hjelp.
Kurset forutsetter at du tar med eget speilreflekskamera med fulladet batteri. Deltakere får kompendium.
Forkunnskaper God fototeknisk kunnskap, da vi vil jobbe med manuelle innstillinger som blenderåpning, lukkertid, ISO og fargetemperatur.
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
FotoVideo
FotoVideo har et omfattende kurstilbud som dekker de fleste behov og ambisjonsnivå, enten du har foto og video som hobby eller levebrød.
Vi ligger sentralt plassert like bak Glasmagasinet og har to flotte kursrom. Det ene er et foredragsrom som har plass til opptil 30 deltakere og det andre er for ptorgramvarerelatert undervisning og er utstyrt med 12 Mac´er.
FotoVideo er autorisert opplæringssenter for Apple.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|