Logg inn: Glemt passord
Skriv inn hva du ønsker å lære eller hvor du ønsker kurs for å få opp forslag

Aktuelle kategorier
Zumba (41)
Salsakurs (150)
Hip hop (103)
Swingkurs (101)
Andre dansekurs (48)
Magedans (48)
Striptease og pole dancing (46)
Tango (46)
Jazzdans (42)
» Se flere kategorier

Sommerkurs Zumba

Skriv ut
Dette kurset ligger i kategorien(e):

Kursarrangør: Rock n rolf
Sted: Hordaland, Bergen
Kursadresse: Sandviksboder 78C, 5035 Bergen
Type: Åpent kurs / gruppeundervisning
Pris: 550
Undervisningstid: Ta kontakt for avtale

Lyst til å danse, og samtidig få deg en skikkelig treningsøkt? Da er Zumba perfekt for deg. Zumba er intensiv trening med enkle dansetrinn til fengende musikk.


Sett forbrenningen på full kok mens du har det gøy, og opplev at den varer og varer!
Mange går på Zumba bare fordi det er gøy, men alle nyter fordelen av at det gjør godt for kroppen. De fleste vet hva som skjer etter en periode med lav aktivitet og mye og uregelmessig spising (f.eks i sommerferien/jula). Zumba-reklamen på TV garanterer nesten at ZUMBA gir deg drømmekroppen. Det er selvsagt ikke så enkelt.. Her er et par gode tips som forklarer hvordan du kan sikre at du kommer drastisk ned i vekt med intens dansetrening:Hvor mye du forbrenner i løpet av et døgn kan deles inn slik:

1) Hvile 60-70 %
2) Aktivitet (20-30)
3) Nedbryting av mat (10 %)

Tallene i parentes viser at absolutt det meste av forbrenningen skjer i hvilemodus (hvilestoffskifte). Dette er verdifull informasjon. Tabellen sier at det er smartes å forsøke å øke hvilestoffskiftet!

Eksempel på lite effektiv strategi: Du går du en tur på 30 minutter til kvelds. Joda, du øker aktivitets-stoffskiftet ditt i 30 minutter, men hvilestoffskiftet blir temmelig upåvirket.

Hvis du derimot bruker hele kroppen din på en måte som øker pulsen og gjør deg svett så får du TO effekter: Du øker aktivitetsstoffskiftet OG hvilestoffskiftet ditt vil øke i mange mange timer etter at treningen er ferdig. Du kan faktisk sørge for at forbrenningen står på full koking mens du SOVER!

Det er viktig å spise riktig også, dvs du må spise! Hvis du ikke spiser (f.eks en banan, et egg og en brødskive) rett etter å ha trent, så er det fare for at kroppen setter hvilestoffskiftet ned, og da får du meget redusert effekt av treningen.
Sommerkurs Zumba
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?

Navn:  
Firma:  
E-post:  
Telefon:  
Melding:  
Påmelding:
Klikk her hvis du ønsker å
melde deg på dette kurset
Rock n rolf

Rock’n Rolf Danseskole og Dance Shop driver med danseundervisning og salg av danseeffekter.
Rolf Aastvedt startet danseskolen i 1988 og har drevet aktivt med dans siden 1986. Rolf har hatt kurs over hele landet og i 1993 kom Heidi Hartvigsen til Bergen og Heidi og Rolf ble etablert som dansepar. De har begge danset internasjonalt og nasjonalt innen Swing Boggie Woogie med gode resultater. Begge to deltar aktivt i undervisning på danseskolen hvor det nå er 26 instruktører. Det er mulig å leie instruktør fra danseskolen til alle de typer dans som vi tilbyr. Dette være seg på skoler, lag og foreninger, borettslag eller firma. Vi tilbyr instruktører både på dagtid og kveldstid, samt helgekurs hvis det er ønskelig.


Adresse: Kalva træet 24
5106 Øvre Ærvik
Kontaktperson: Rolf Aastvedt
Telefon: 909 94 937
Hjemmeside: Klikk her

Flere kurs fra Rock n rolf

Tips en venn


© Agentgruppen AS - Orgnr 984 246 595 MVA - Fekjan 13, 1394 Nesbru - Tlf: 417 65 300

Vi tar ikke ansvar for innhold som tilhører våre medlemmer. Dette gjelder kursoppføringer, artikler og eksterne lenker.