Logg inn: Glemt passord
Skriv inn hva du ønsker å lære eller hvor du ønsker kurs for å få opp forslag

Aktuelle kategorier
Se alle Truckførerkurs og anleggs...
Truckførerkurs - stortruck over 10 tonn (83)
Truckførerkurs - under 10 tonn (202)
Maskinførerkurs (55)
Teleskoptruck (26)
Gravemaskin (6)
Annet (5)
» Se flere kategorier

Truckførerkurs - over 10 tonn

Skriv ut
Dette kurset ligger i kategorien(e):

Kursarrangør: Gantic AS
Sted: Hordaland, Fjell
         Ågotnes utenfor Bergen
Type: Åpent kurs / gruppeundervisning
Undervisningstid: Ta kontakt for avtale
Varighet: 8 timer

Hensikten med opplæringen er å gi truckførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av trucker, slik at uhell og ulykker i forbindelse med truckkjøring unngås. Opplæringen skal gi kandidatene god innsikt i prinsippene for truckers konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.


Opplæringen dekker den teoretiske sikkerhetsopplæringen som kreves for fører av truck.


Etter kurset skal deltakeren kunne:
• Føle seg mer sikker i sin rolle som truckfører
• Redusere risikoen for å skade seg selv, andre og utstyr
• Bli en dyktig truckfører som arbeider både sikrere og smartere
• Forstå regler, rettigheter og plikter


Arbeidsform:

Kurset er lagt opp med forelesning og avsluttende teoretisk og praktisk prøve for alle trucktyper under 10 tonn. Etter endt kurs og bestått avsluttende teoretisk og praktisk prøve får deltakerne truckførerbevis for de trucktyper det er avlagt kjøreprøve på. Praksis under oppsyn av oppnevnt fadder i bedriften i samråd med vår instruktør. Det utstedes kompetansebevis til den som er opplært iht. Brukerforskriften. Kjøreopplæring: gjennomføres ved Brødrene Jørgensen as eller i bedrift med fadder, etter retningslinjer beskrevet i aktuell opplæringsplan.


Kursinnholdet:

• Kursorientering
• Trucktyper og tilleggsutstyr
• Truckens konstruksjon og virkemåte
• Kontroll og rapportering
• Stabilitet
• Godshåndtering


Praktisk gjennomføring

Kurset gjennomføres over en dag enten ved vårt opplæringssenter på Ågotnes eller bedriftsinternt.

Målgruppe for kurset
Kurset er beregnet for personer som bruker eller vil kommet itl å bruke truck med løftekapasitet over 10 tonn. Man må også ha hatt truckførerbevis for klasse 4 eller klasse 5 minst 1 år, og praktisk truckkjøring på aktuell trucktype, avhengig av hvilken type stortruck beviset skal gjelde for. Inneha førerkort klasse B (person/varebil).

Eksamen / sertifisering
Det utstedes kompetansebevis til den som er opplærit iht. brukerforskriften.
Truckførerkurs - over 10 tonn
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?

Navn:  
Firma:  
E-post:  
Telefon:  
Melding:  
Påmelding:
Klikk her hvis du ønsker å
melde deg på dette kurset
Gantic AS

Flere av oss i Gantic AS har undervist bedrifter siden 1976 og har tilegnet oss en bred kompetanse innenfor kursvirksomhet.

Ved CCB kystbasen på Ågotnes utenfor Bergen har vi bygget opp et trivelig opplæringssenter. I opplæringshallen har vi i tillegg til en egen rigg, trucker, kraner, lifter, masseforflytningsmaskiner m.m. På opplæringssenteret er det med andre ord kort vei fra teori til praksis.

Vi tilbyr også bedriftsintern opplæring tilpasset den enkelte kunde i hele landet.

Hovedmålet med opplæringen er å ivareta de krav Arbeidsmiljøloven stiller og redusere ulykker i forbindelse med bruk av arbeidsutstyr. Riktig bruk, vedlikehold, kunnskap om lovverk, kunnskap om utstyr og gods osv. er blant emnene som blir gjennomgått.


Adresse: Ågotnes Industripark
5363 Ågotnes
Telefon: 55315531
Hjemmeside: Klikk her

Flere kurs fra Gantic AS

Tips en venn





© Agentgruppen AS - Orgnr 984 246 595 MVA - Postboks 1084 Sentrum, 0104 Oslo - Tlf: 417 65 300

Vi tar ikke ansvar for innhold som tilhører våre medlemmer. Dette gjelder kursoppføringer, artikler og eksterne lenker.