Kursarrangør:
SUIVA - Spansk Undervisning i Vest-Agder
|
|
Sted: Vest-Agder, Kristiansand
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Bedriftsinternt / Større grupper
|
|
Privatundervisning
|
|
Passer for: Barn og ungdom
|
|
Passer for: Seniorer
|
|
Passer for: Funksjonshemmede
|
|
Pris:
1200
|
|
Undervisningstid:
Ta kontakt for avtale
|
SUIVA holder nå også kurs i matlaging fra det Sør-Amerikanske kjøkken. Hvis du er interessert i matkulturer og er glad i prøve ut nye oppskrifter så er SUIVA Matkultur plassen for deg. Vi tillegg tilbyr glutenfri og laktosefri oppskrifter.
|
Vi bringer deg muligheten til å smake nye retter og hvordan man lager dem fra bunnen av. Det skal være artig og gøy å lage mat. SUIVA setter opp kursene på en spennende måte så du ikke skal kjede deg. Vi tillegg tilbyr glutenfri og laktosefri oppskrifter.
Så meld deg på og nyt smakene fra Sør-Amerika sammen med andre likesinnede.
Mat Retter Her kan du se de nydelige rettene som skal tilberedes på kurset.
Oppskrifter fås på kurset.
EMPANADAS Beskrivelse: Empanadas er en nydelig rett. Det finnes forskjellige slags typer og varianter.Vi viser deg deg kjøttvarianten av den Chilenske typen. Hvis du ikke har smakt empanadas tidligere har du absolutt noe å se frem til.
ESTOFADO DE CARNE Beskrivelse: Estofado de carne er den spanske varianten av Lapskaus. En nydelig rett med flere spennende ingredienser. Dette er noe som kommer til å vise deg hvor morsomt og smakfullt andre matkulturer kan være.
PASTEL DE CHOCLO Beskrivelse: Pastel de choclo er en typisk chilensk rett. Det er laget av mais og har en søt smak. Har du ikke laget maisretter før, så får du muligheten nå. Dette er en veldig fin måte å benytte seg av matvarer og ingredienser som man kansje ikke bruker til vanlig.Enda en nydelig rett å se fram til.
ARVEJADO DE POLLO Beskrivelse: I arvejado de pollo tar man i bruk erter og kylling og lager en aldeles nydelig rett ut av det. Det er en veldig vanlig rett i sør-amerika og veldig smakfullt for ganen. En kjempemulighet til å få med seg en oppskrift man kommer til å ønske man hadde lært tidligere
|
Målgruppe for kurset
Dette matkurset egner seg for alle som liker å lage mat.
|
Kursmateriell
Kursavgiften inkluderer ingredienser.
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
SUIVA - Spansk Undervisning i Vest-Agder
SUIVA kursarrangør for spansk undervisning i Vest-Agder!
SUIVA tilbyr deg ikke bare undervisning i språk, men har også åpnet opp for muligheten til å lære seg en oppskrift eller to fra det sør-amerikanske kjøkken. I tillegg bringer vi deg nyheter og artikler om Spansktalende land hvor du kan lese og nyte historier fra andre deler av verden.
Meld deg på et av SUIVA´s kurser og gjør hverdagen litt mer spennende. Prøv nye matretter, lær deg litt spansk, og snakk med andre likesinnede på kursene.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|