Kursarrangør:
WEBINSTITUTTET
|
|
Sted: Hordaland, Bergen Scandic Strand
|
|
Kursadresse:
Strandkaien 2-4, 5013 Bergen
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Foredrag
|
|
Pris:
3100
|
|
Undervisningstid:
09.00 - 15.30
|
|
Varighet:
6,5 timer
|
Møt Vidar Langeland - BA-fotograf og tidligere lærer. Maks 12 plasser!
|
Er du journalist, blogger eller informasjonsarbeider, vet du betydningen av bilder, og hva en runde i Photoshop kan gjøre.
Men mange bedrifter skjønner åpenbart ikke hvor ødeleggende uskarpe bilder og slappe utsnitt kan være.
Motsatt kan riktig bildebruk utløse salg, akkurat som valg av bilder i media kan øke lesingen kraftig.
Mens andre Photoshop-kurs fokuserer på det tekniske, vil vi vise deg teknikker og en tankegang som gir resultater med enkle midler, uten å pugge alle hurtigtastene.
Du får lære å tenke journalistisk i bildevalg og beskjæring, samt å gå tett på. Det er like viktig som teknikken, og det hjelper ikke om du kan alt om layers hvis du ikke skjønner disse tingene.
Kursholder er Vidar Langeland - en rutinert avisfotograf som også har jobbet som lærer.
Med maks 12 deltakere blir det en intim og lærerik atmosfære i flotte lokaler midt i Bergen.
Det betyr også at vi kan bruke både mennesker, miljø og bygninger i de praktiske øvelsene.
|
Målgruppe for kurset
Bedrifter, fotointeresserte
|
Kursmateriell
Du må ta med PC med Photoshop
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
WEBINSTITUTTET
Vi har samlet noen landets fremste eksperter. De holder kurs om journalistikk, foto, sosiale medier, webdesign, webanalyse, prosjektering, søkemotoroptimalisering (SEO), gründer og språk. Lave priser - høy kvalitet.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|